Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał mazdą na przejazd kolejowy, zderzył się z szynobusem. Twierdził, że oślepiło go słońce (zdjęcia)

Samochód osobowy zderzył się z pociągiem na szlaku kolejowym Lublin – Kraśnik w Zemborzycach. Na miejscu pracują policjanci i pracownicy kolei. Ruch został wstrzymany.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 13 na przejeździe kolejowym na ul. Letniskowej w Lublinie. Pociąg zderzył się tam z samochodem osobowym. Na miejscu interweniowała straż pożarna, policja oraz straż ochrony kolei.

Jak wstepnie ustalono, kierujący mazdą mężczyzna jechał od strony Starego Gaju. Wjechał na przejazd kolejowy tuż przed nadjeżdżający szynobus relacji Lublin – Rzeszów. W wyniku tego doprowadził do zderzenia.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Mężczyzna podróżował autem sam, również pasażerowie pociągu nie odnieśli żadnych obrażeń ciała. Kierowca wyjaśniał, że dojeżdżając do przejazdu został oślepiony przez słońce i nie zauważył świateł ostrzegawczych.

Na miejscu pracują policjanci oraz pracownicy kolei, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Ruch ruch pociągów na linii kolejowej nr 68 Lublin – Kraśnik został wstrzymany do około godz. 15.00.

(fot. lublin112)

41 komentarzy

 1. Wrocilem z miasta

  To nie bylo slonce a zloty zab i usmiech madzynisty widzacego takiegi gamonia..

  Bylo sie spieszyc? Dzisiaj juz nie masz auta 😀

 2. Po co STOP? Aby policja miała za co mandaty wystawiać? Każdy myślący zwalnia i upewnia się czy nic nie jedzie. Widoczność jest dobra. A głupka stop nie zatrzyma. Jedynie co bym zmienił to sygnalizatory, aby klosze lamp były bezbarwne. Teraz są czerwone i słabo widać w pełnym słońcu czy są uruchomione czy nie.

 3. Co to będzie jak takie szynobusy będą walić 160 km/h?Znowu remont kolejowy i w końcu tunele i wiadukty.Bo przecież nie można od razu.Może unia daje wyższe dotacje za buspasy i ścieżki rowerowe?

  • Jakie 160 dziecko?! Poczytaj sobie troszkę o parametrach tej linii kolejowej (nr 68) a poza tym wracaj do gimnazjum, którego już nie ma …

 4. Dzban jeden,jeśli nie widzial sygnalizatorow to powinien się rozejrzeć, że takie ofiary losu jeżdżą po drogach

 5. Do „mieszkanka lublina” i „mieszkaniec”, którzy mają problem z powodu braku znaku STOP.
  Prawo jazdy do szuflady i pora na naukę.
  Celowo nie napiszę co oznacza i jak należy się się zachować przy znaku drogowym „G-4”.
  Im więcej sami o tym poczytacie, tym większy to będzie pożytek dla was (i nie tylko).

  A tłumaczenie kierowcy… cóż…
  Słońce świeciło z prawej strony, sygnalizacja świetlna na wprost a pociąg nadjechał z lewej strony.

  • Ciekawe i pospolite myślenie.Bo ….!Przejazd powinien być bezkolizyjny i tak się teraz projektuje i buduje lub modernizuje dla szybszej kolei.No chyba,że zaufanie dla światełek i zapór.Jak system zawiedzie np.awaria to ….panie ,nie bity ,tylko dwie rysy były,pendolino przejechało.

 6. Koło z mazdy ma fart szynobus miał 115km/h w chwili zderzenia

 7. Jechałam chwilę po tym „incydencie” słońce nie mogło go oslepic bo jadąc w stronę przejazdu kolejowego słońce świeciło w tylnia szybę auta. Więc tym bardziej nie rozumiem co go oślepiło.

 8. *** wiedział, że zbliża się do przejazdu kolejowego linii kolejowej po której nierzadko jeżdżą pociągi. To nie bocznica kolejowa na Wrotkowskiej gdzie pociąg zwalnia przed przejazdem kolejowym aby ustąpić przejazdu roztargnionym idiotom!