Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał na czerwonym, po chwili bus leżał na boku

Dzisiaj rano dwa pojazdy zderzyły się na lubelskim skrzyżowaniu. uderzony w bok bus przewrócił się na bok.

Do zdarzenia doszło w środę rano na skrzyżowaniu ulic Mełgiewskiej i Metalurgicznej w Lublinie. Około godziny 8-mej służby ratunkowe zostały powiadomione o zderzeniu dwóch aut, na miejsce przyjechała straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja. Po dojeździe na miejsce zastali leżącego na boku, na środku skrzyżowania, dostawczego busa.

Jak się okazało, kierujący busem mężczyzna zignorował sygnalizację świetlną i pomimo czerwonego światła wyświetlanego dla jego kierunku jazdy wjechał na skrzyżowanie, wymuszając pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym seacie. Uderzony w bok bus przewrócił się całkowicie blokując przejazd.

Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Straż pożarna postawiła przewrócony pojazd na koła. Przez blisko godzinę ruch na skrzyżowaniu był całkowicie zablokowany.

Wjechał na czerwonym, po chwili bus leżał na boku

(fot. lublin112)
2014-04-02 16:17:45

10 komentarzy

 1. Czerwone było dla każdego, ale jemu widocznie na kursie ktoś dla zmyły powiedział, że zielone świeci się na górze sygnalizatora i tak mu zostało. Obciążenie za akcję się kłania.

 2. Nie ma skrzyżowania ulic Mełgiewskiej i Metalurgicznej w Lublinie, Metalurgiczna wg. mnie i map Targeo jest przedłużeniem Mełgiewskiej od poprzecznej do nich ul. Tyszowieckiej.
  Pzdr.

  • @balbin, skrzyżowanie to nie tylko drogi pod kątem 90 stopni. „Skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie” Pozdr

   • 🙂 , wiedziałem że będzie odpowiedź , i bardzo dobrze, rozmawiać trzeba byle by z kulturą.
    Metalurgiczna kiedyś się zaczynała od „starej” Mełgiewskiej w okolicach dawnego zjazdy z Grygowej , teraz jest tylko przedłużeniem Mełgiewskiej.
    Proszę zerknąć na Targeo , to chyba najlepsze mapy obecnie.
    Pzdr.

    • Skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, wewnętrzną lub stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze, natomiast przecięcia się dróg ziemnych i dróg wewnętrznych z sobą nawzajem są traktowane jako skrzyżowania.

     ucięło zdjęcie ale proszę go otworzyć w przeglądarce prawy klawisz – „otwórz obrazek”.

     • Nie chodzi mi o definicję skrzyżowania, na fotce nr7. wyraźnie widać wiadukt , w stronę „starej” Mełgiewskiej ( tylko tam stoją ekrany , po lewej stronie fotki ), Widać też ciężarówkę firmy Ra..n , która ma swoją bazę po prawej stronie fotki ( baza jest niewidoczna , podobnie jak firmy Eldor..o znajdującej się obok niej – kryptoreklama więc nie piszę ) . Sądzę że to było na wiadukcie , na zjeździe z ul. Grygowej . w tamtej okolicy sygnalizacja świetlna jest tylko na wiadukcie.
      Pzdr
      P.S
      Dawno tyle nie napisałem na raz 🙂

 3. Dodam że na fotce nr 4. , widać holownik PSP na skrzyżowaniu 😀

 4. Zgadza się. Oczywiście bez problemu by było gdybyśmy napisali skrzyżowanie Mełgiewskiej i Grygowej. Głównie dlatego, że skrzyżowanie bardziej kojarzy się jako „krzyżówka” dróg. Jednak poszliśmy za informacją od służb ratunkowych, które to zazwyczaj opisują drogi na skrzyżowaniu jako te, którymi jechały biorące w zdarzeniu pojazdy.
  PS. WIELKI plus za „rozmawiać trzeba byle by z kulturą”
  Pozdr

 5. Dziękuję za miłą konwersację .
  Pozdrawiam , spokojnej nocki.

 6. bardziej Metalurgicznej i Grygowej…
  Skrzyżowanie Mełgiewskiej i Grygowej jest 200 m dalej, gdy „nowy odcinek” Grygowej łączy się ze starą Mełgiewską 🙂