Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wjazd do Lubartowa od strony Lublina zostanie wyremontowany

Ogłoszony został przetarg na przebudowę odcinka ulicy Lubelskiej w Lubartowie, od ronda przy obwodnicy do ronda obok Kauflandu. Władze miasta chcą, aby prace zakończyły się do 30 września 2020 roku.

Na wjeździe do Lubartowa od strony Lublina pojawi się nowa równa nawierzchnia. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na wyremontowanie odcinka ulicy Lubelskiej pomiędzy rondem, na którym swój początek ma obwodnica miasta, a rondem obok Kauflandu, czyli u zbiegu ulic Piaskowej i Kolejowej. Oprócz jezdni na odcinku blisko 1,4 km remont przejdzie także 0,5 km długości chodnik biegnący od ronda na skrzyżowaniu ulic Piaskowej i Kolejowej do rowów odwadniających przy ul. Lubelskiej.

Zgodnie z wymogami, ulica ma mieć jezdnię o szerokości 10 m, która zostanie podzielona na 3 pasy ruchu, z czego środkowy służył będzie do skrętów w lewo. Żeby jednak kierowcy nie wykorzystywali go do wyprzedzania i jazdy ze zbyt dużą prędkością, ma on być podzielony wysepkami na krótsze odcinki. Pojawi się również więcej przejść dla pieszych, które mają być przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Oprócz obniżonych krawężników i żółtych płytek z wypustkami, każde z nich ma posiadać na środku jezdni azyl.

Na potrzeby ruchu rowerowego i pieszego przebudowany będzie też znajdujący się po wschodniej stronie ulicy ciąg asfaltowy. Wszystkie znajdujące się przy ulicy posesje i drogi prowadzące w głąb osiedla, mają być wyposażone w zjazdy łączące się bezpośrednio z jezdnią ulicy Lubelskiej. Powstaną też dwie zatoki postojowe i zatoki przystankowe z wiatami. Władze miasta chcą, aby prace zakończyły się do 30 września 2020 roku.

(fot. Google Street View)

4 komentarze

  1. Jeszcze więcej przejść dla pieszych w Lubartowie! Hurra, tego właśnie brakowało w tym mieście

  2. Drogowancaniedorowiec

    Więcej przejść=więcej wypadków potrąceniowych
    Brawo władze Lubartowa. Na prawdę tego chcecie?

  3. Lubartów jest najgorszym miastem i rekordzistą w ilości przejść dla pieszych. Po co robić jeszcze więcej przejść dla pieszych, lepiej od razu zamknąć główną ul. Lubelską i zrobić deptak na całej długości miasta.

  4. No przecież mają obwodnicę. W czym problem, że są przejścia? Brakuje tylko infry rowerowej, choć coś się właśnie teraz robi.
    A Lubelską powinni zamknąć na środkowym odcinku i zrobić tam deptak, żeby nie było przelotu. Jest równoległa Powstańców.