Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wizyta w zamojskim zoo będzie droższa. Od piątku zacznie obowiązywać nowy cennik

Rosnące koszty energii, jak też pożywienia dla zwierząt sprawiły, że dyrekcja zamojskiego zoo zdecydowała się na wprowadzenie nowego cennika. Bilety wstępu podrożeją od najbliższego piątku.

Wraz z trwającym od dłuższego czasu wzrostem cen towarów i usług, na zmianę cennika zdecydował się także Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu. Więcej za bilety trzeba będzie zapłacić już od najbliższego piątku. Placówka tłumaczy podwyżkę głównie znacznym wzrostem opłat za energię elektryczną oraz pożywienie dla zwierząt.

Cena biletu normalnego wzrośnie z 30 do 33 złotych a ulgowego z 25 do 27 złotych. Tyle samo ma kosztować bilet zbiorowy dla grup liczących powyżej 15 osób. Z 30 do 33 zł podrożeje bilet wstępu na organizowane w ogrodzie zoologicznym imprezy specjalne. Bez zmian pozostaną ceny biletów rocznych, czyli odpowiednio 150 i 125 złotych.

W dalszym ciągu będzie szansa na tańsze odwiedzanie zamojskiego zoo. W poniedziałki bilet normalny ma być w cenie ulgowego, czyli wyniesie 27 złotych. O dwa złote mniej za bilet zapłacą też posiadacze Karty Dużej Rodziny, a 0,50 zł mniej posiadacze biletów okresowych MZK biorących udział w akcji „BusBonus”.

Dyrekcja placówki zdecydowała się na pozostawienie ulgi dla uchodźców z Ukrainy. W ich przypadku wstęp do zoo ma kosztować symboliczną złotówkę. Jednak jedynie od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele, jak również w dni świąteczne, obowiązywać ich będzie standardowy cennik.

(fot. Zoo Zamość)

6 komentarzy

 1. W takim razie niech ukraina utrzymuje zoo wraz z dyrekcją rece opadają ile mozna wszystko darmo a niech to splajtuje a nie pojade tam a miałem zamiar

  • Nie obsikaj spodni. Jakby u nas była taka sytuacja to byłbyś jednym z pierwszych wiejących w bezpieczne miejsce.

 2. Brawo eiecej promocji dla ukrainy bo im to jest niezbedne do życia

 3. Dziadek ze Slamsowa

  Zanim zaczniecie bodajkować na wyższe ceny, zastanówcie się ile razy w roku bywacie w jakimkolwiek zoo.
  Mnie, mającemu domowy cyrk, i raz do roku to za dużo małp.

 4. Dużo lepsze zoo w Wojciechowie !!!

 5. kto żyje w polsce pisu w zoo się nie śmieje.

Z kraju