Wierzchowiny: Celnicy zlikwidowali domową produkcję papierosów

Celnicy ujawnili na jednej z posesji w Wierzchowinach wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy, susz tytoniowy oraz spirytus. Całość wyceniono na ponad 16 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj 30 października w Wierzchowinach. Podczas prowadzonych działań celników z komórki dozoru zamojskiego urzędu celnego z funkcjonariuszami Straży Granicznej zauważono, że z jednej z posesji wynoszone są worki. Podczas kontroli okazało się, że wewnątrz nich znajdował się susz tytoniowy.

Funkcjonariusze przeszukali całości zabudowań i przylegający do nich teren. Okazało się, że podobnych worków było więcej. W sumie mundurowi zatrzymali blisko 30 kg suszu tytoniowego.

Oprócz tego na posesji znajdowała się „linia produkcyjna” składającą się z 3 urządzeń do domowej produkcji papierosów, aromatów do tytoniu, gilz i ok. 7 kg gotowej krajanki tytoniowej. W oddzielnym pudełku znajdowały się również wytworzone i prawdopodobnie przygotowane do dalszej dystrybucji papierosy w liczbie 163 sztuk.

Poza wyrobami tytoniowymi w ręce kontrolujących wpadło także 15 litrów nielegalnego spirytusu. Łączna wartość rynkowa zatrzymanych na posesji wyrobów akcyzowych przekracza 16 tys. zł.

43-letni właściciel posesji odmówił składania wyjaśnień. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Straż Graniczna.

2014-10-31 22:59:06
(fot. Izba Celna)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Strach na ulicy się pokazać z workiem – zaraz diabli nadadzą jakiegoś domyślnego, „umyślnego” i w tzw. trymiga zostanie się oskarżonym jak nie o produkcję zakazanych artykułów, to przynajmniej posądzony o przynależność do złodziejskiej ferajny, która dybie na ten nasz biedny Skarb Państwa.
  Sam kipisz w obejściu w pamięci nie jest najmilszym wspomnieniem.

  Tak się na swój użytek zastanawiam – czy jakbym kupił 15 litrów spirytusu z polskimi znakami akcyzy, a następnie przelałbym toto do jakiejś bańki i wyrzucił butelki razem z tymi polskimi znakami akcyzy, czy następnego dnia byłbym oskarżony o nielegalne posiadanie tego w końcu legalnie kupionego płynu?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL