Wielogodzinna akcja gaszenia bel słomy. Kilkanaście tysięcy złotych strat
11:44 11-06-2022

Do pożaru doszło w miniony czwartek po południu. Strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęta jest sterta z belami słomy. W rejonie pożaru interweniowała straż pożarna z OSP Dorohusk, OSP Okopy, JRG 2 Chełm oraz OSP Ostrów – łącznie 32 strażaków.
Na miejscu okazało się, że ogniem objętej jest około 130 bel ze słomą. Akcja gaśnicza trwała niemal dobę. Strażacy zakończyli działania wczoraj po południu.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do podpalenia. Okoliczności pojawienia się ognia ustalają policjanci. Wstępnie oszacowano straty na 12 tys. złotych. W pożarze nikt nie ucierpiał.
(fot. OSP Dorohusk)
Ciekawe czy taka akcja jest uzasadniona z ekonomicznego punktu widzenia?
Przecież koszt takiej akcji to też mnóstwo pieniędzy, a z ta ugaszona słoma i tak do niczego się nie nadaje, a tylko mnóstwo sprzątania tego błota.
Czy nie lepiej byłoby odtoczyć\odciągnąć te nienaruszone, a resztę zostawić, niech się spali – tylko pilnować, żeby się nie rozprzestrzeniło?
Słowo „mnóstwo” – dwa razy w jednym zdaniu :/
Też tego za bardzo nie rozumiem… 12 tys. strat (sama słoma), a do tego koszty akcji, pewnie kilkukrotnie większe (paliwo, woda, diety dzielnych druhów, eksploatacja sprzętu…)
A w dodatku koszty utylizacji bohatersko ugaszonej słomy.