Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wielki żużel w Lublinie już 12 października. Mecz Polska vs. Mistrzowie Świata

Już za kilka dni najlepsi żużlowcy na świecie zaprezentują się na stadionie przy al. Zygmuntowskich w Lublinie. Reprezentacja Polski w najsilniejszym składzie, wyścigi oldboyów oraz pierwsze w historii polskiego żużla biegi w wykonaniu pań. To wszystko będzie czekało na kibiców żużla 12 października na stadionie w Lublinie.

12 października lubelski tor żużlowy powita reprezentację Polski po 22-letniej przerwie! Ostatnia międzynarodowa impreza odbyła się tu 18 września 1991 roku. Polacy przegrali wtedy z drużyną z Australii 58:50. Tym razem nasi rodacy staną do walki z zawodnikami, którzy mają na koncie tytuł Mistrza Świata. W obu drużynach pojawi się cała plejada gwiazd.

Wielki żużel w Lublinie już 12 października. Mecz Polska vs. Mistrzowie Świata

Wśród Mistrzów Świata wystąpią m.in. Greg Hancock, Nicki Pedersen, Jepsen Jensen, Darcy Ward i świeżo upieczony Indywidualny Mistrz Świata Tai Woffinden.

Stanowisko Team Menedżera reprezentacji Mistrzów Świata obejmie Hans Nielsen. Ten duński sportowiec ma na koncie łącznie 22 tytuły mistrza świata na żużlu w różnych konkurencjach. Był pierwszym obcokrajowcem ze światowej czołówki jeżdżącym w polskiej lidze – swoje starty w naszym kraju rozpoczął w Motorze Lublin. Do dziś jest niepokonany jako zdobywca kompletu punktów w polskich meczach ligowych.

Z kolei reprezentacja Polski to m.in. Jarosław Hampel, Patryk Dudek, Krzysztof Kasprzak, Maciej Janowski i doskonale znany lubelskim kibicom Daniel Jeleniewski. Kontuzja wykluczyła z udziału w spotkaniu Tomasza Golloba. Jego miejsce zajmie Janusz Kołodziej.

Funkcję Team Menedżera drużyny Polski powierzono Markowi Cieślakowi, który jako trener reprezentacji Polski już pięciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium Drużynowych Mistrzostw Świata.

Jedną z atrakcji podczas lubelskiego test-meczu będą wyścigi, które można określić hasłem Piękniejsza Strona Speedwaya. Będą to bowiem pierwsze w historii polskiego żużla biegi w wykonaniu pań.

Organizatorzy zaprosili do udziału w nich czeską juniorkę, startującą także na długim torze, pochodzącą z Liberca 16-letnią Michaelę Krupickovą, znaną już u nas z kontraktu z klubem z Ostrowa Dunkę Nannę Jorgensen, 22 letnią Szwedkę, zawodniczkę klubu FNC Gnistorna Malmoe Cathrine Brantvik Friman a stawkę uzupełni oczywiście Polka 16-letnia Klaudia Szmaj!

Dodatkową atrakcją będą wyścigi oldboyów – legend światowych torów żużlowych.

Więcej informacji na: polskamistrzowieswiata.lublin.pl.

2013-10-08 21:08:52
(fot. materiał organizatora, źródło MOSIR Lublin)

Komentarze wyłączone

Z kraju