690 680 960

Większa niż zazwyczaj liczba patroli, policyjne grupy SPEED w akcji. Trwają działania pn. „Prędkość”

W piątek policjanci w całym kraju prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mają one charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

W piątek na drogach w całym kraju należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby patroli i kontroli, podczas których policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwają również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości, natomiast ujawnianie wykroczeń związanych z prędkością jest istotnym zadaniem europejskich służb policji drogowej, nie tylko podczas prowadzonych działań, ale też przez cały rok.

(fot. lublin112.pl)

27 komentarzy

  1. Jak jest akcja Speed to na przejściach dla pieszych łapią

  2. Niektóre Komendy to już dzień wcześniej urządziły „próbę generalną” przed tymi zawodami. Nie będę przytaczał miejsca kontroli, sytuacji i okoliczności bo to małe skupisko mieszkańców, ale BRAWO KPP Lubartów 👏

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.25%
  • GBP 5.0557zł 0.41%
  • EUR 4.3494zł 0%
  • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas