Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zignorował znak STOP, potrącił rowerzystkę. Zobacz moment wypadku

Na szczęście, zderzenie pojazdu osobowego z rowerem zakończyło się dla rowerzystki jedynie siniakami i podrapaniami, ale policjanci zatrzymali kierowcy volkswagena prawo jazdy. Całość zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 7 na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z ul. Cichą w Lubartowie.

– Wyjeżdżający z ulicy Cichej kierowca samochodu marki Volkswagen zignorował znak „STOP” i nie zatrzymał się przed wyjazdem na główną drogę. Jak się chwilę później okazało decyzja 48-letniego mieszkańca Lubartowa doprowadziła do niebezpiecznej sytuacji. Volkswagen uderzył w prawidłowo jadącą ulicą Lubelską rowerzystkę. Kobieta upadła na jezdnię. Na szczęście 62-latce nic poważnego się nie stało, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja – informuje mł. asp. Grzegorz Paśnik z lubartowskiej Policji.

Moment zderzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

– Policjanci zatrzymali kierowcy volkswagena prawo jazdy za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego. Nieodpowiedzialny kierowca teraz odpowie przed sądem – wyjaśnia mł. asp. Grzegorz Paśnik.

 

Bezpośredni link do filmu – kliknij!

2017-03-31 10:56:49
(fot. wideo Policja Lubartów)

37 komentarzy

  1. rowerzyści powinni mieć nakaz poruszania się po drogach w kamizelkach odblaskowych .czasem potrafią być nie widoczni .dodatkowo zakaz reklam przy drogach rozpraszają kierowców szczególnie te reklamy ledowe które oślepiają . zbyt dużo tolerancji dla rowerzystów jeśli chodzi o ich stan techniczny rowerów, a policja nic…

Z kraju