690 680 960

Budowa zachodniej obwodnicy Lublina. Nagranie z drona

Nasz Czytelnik Marek przesłał nam nagranie prezentujące obecny stan budowy zachodniej obwodnicy Lublina. Film zawiera cały przebieg obwodnicy.

2016-05-04 07:54:40
(fot. wideo Marek YT Mickey66)

22 komentarze

 1. Może wie ktoś jaka jest data ukończenia tego odcinka ?

 2. Super film!! Dzięki Kolego.

 3. Swawolny Chichot Losu

  Świetny filmik. Dzięki autorze. Proszę o jeszcze – na ten przykład stan prac z Muzycznej – Stadionowej

 4. Świetnie zrobiony i opisany.Dzięki.

 5. Super filmik, niezły ma zasięg.

 6. Uwielbiam to:
  0:34 przejście dla zwierząt
  6:22 przejście dla ludzi
  O byśmy zdrowi byli.

  • he he chciałbym zobaczyć jak jakieś zwierzę przechodzi pod obwodnicą bo sam przechodzę chodnikiem i odgłos huku jest zacnie podnoszący żołądek do góry.

   • Przecież zwierzęta będą chodzić nad obwodnicą, a nie pod i będzie działać to podobnie jak w innych tego typu miejscach: https://www.youtube.com/watch?v=_f_uYUSyGqM

    • Chodziło mi raczej o to ze biorąc pod uwagę ogrom tego wykarczowanego lasku to takim przejściem przejdzie może kilka zwierzaków dziennie. Przy kiepskim układzie zdażeń w ciągu dnia więcej osób może zginąć w Lublinie na źle oznakowanych przejściach. Są dzielnice gdzie ludzie latami nie mogą się doprosić o sygnalizację w okolicach szkół. Ktoś kto jechał i widział jak wygląda takie przejście dla zwierząt zobaczy ile na to poszło pieniędzy i jak dziwny to paradoks. Ale co tam zainstaluje się kamerkę na takim przejściu i kilku ekologów będzie mogło sobie patrzeć na życie na kładce, będzie można pokazać dzieciom na lekcji biologii i nikt nawet nie zwróci uwagi że być może jedno krzesło w sali stoi puste. Co tam

     • Wcale nie taki ogrom: https://goo.gl/maps/h9Jdosa4AM42

      Po drugie budowa obwodnicy nie ma nic wspólnego z budową przejść dla pieszych w Lublinie, inne są źródła finansowania, inny zarządca, cel i przeznaczenie dróg. Ja się cieszę,że mamy wysokie standardy w budowie dróg ekspresowych ,bo będą nam służyć przez lata, a o zwierzęta się nie bój, szybko nauczą się korzystać z przejścia. Kwestia bezpieczeństwa dzieci w ruchu miejskim to już zupełnie inna para kaloszy i niepotrzebnie mieszasz ją z przejściami dla zwierząt.

   • chłop ze wsi

    zwierzę przechodzi górą . na tym szerokim niby wiadukcie nasypie sie ziemi i posadzi krzewy. A zajaczki bedą kicać. Na S7 Warszawa Radom tez jest atkie, dziwiłem sie jak budowali po co komu wiadukt w lesie. ale okazuje się że zwierzyna zaczaiła i sie przemieszcza

 7. Zauważcie na końcu filmiku, na zjeździe od Warszawy w stronę Chełma/Zamościa ilu kierowców jedzie lewym pasem a ilu prawym. Lewopasowcy to zmora na drogach.

 8. Gdzie będzie wjazd na obeodnicę jadąc od strony Kraśnika?

  • Pytanie za 100 punktów. Nigdzie nie mogę znaleźć planów tego węzła. Kolejne pytanie: jak zamierzają rozwiązać wiadukt kolejowy? Czy w ogóle da się to zrobić bez wyłączania z ruchu szlaku Lublin-Warszawa?

   • Zjazd od strony Kraśnika będzie na węźle z nowym przebiegiem DW747 na Opole, od węzła dojazd będzie do istniejącej DK19 w okolicach wiaduktu kolejowego.
    Wiadukt kolejowy będzie zbudowany obok (prace już się rozpoczęły) a potem wsunięty na miejsce żeby do minimum ograniczyć utrudnienia na linii kolejowej (najpierw jeden tor, potem drugi).

 9. Hej!

  Bardzo fajny film

  Proszę o tytuł utworu w pierwszej części filmu.

  Dzięki

Kursy walut

 • USD 4.3622zł 0.32%
 • GBP 5.2997zł 0.03%
 • EUR 4.6065zł -0.03%
 • CHF 4.759zł -0.14%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jesienny Jarmark Konopnicki
Koncert muzyki chrześcijańskiej „Coś się kończy, coś się zaczyna”!
Biegam Bo Lubię Lasy, czyli niezwykła przygoda w otoczeniu przyrody
Bezpłatne zajęcia z samoobrony dla kobiet
Test Coopera dla wszystkich. Można będzie sprawdzić wydolność organizmu