690 680 960

Wiatr choć słabszy wciąż wyrządza szkody. Na szczęście pogoda ma się poprawić

Ponad sto interwencji przez noc zanotowali strażacy z naszego regionu. Przeważały połamane drzewa i zerwane dachy budynków.

Wszystko zaczęło się w sobotę po godz. 22, kiedy zaczęło coraz mocniej wiać i strażacy zaczęli odbierać pierwsze telefony z prośbą o interwencje. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło przewróconych drzew, reklam oraz zerwanych dachów. O ile z drzewami radzono sobie dość szybko, przywracając ruch na zablokowanych drogach, to przy zerwanych dachach strażacy za pomocą plandek czy też folii zabezpieczali budynki przed opadami deszczu. Interwencje trwały całą noc i do niedzielnego popołudnia. Wiatr lub przewracające się drzewa, zerwały także wiele linii energetycznych.

O pierwszych zdarzeniach spowodowanych silnym wiatrem pisaliśmy [TUTAJ)

Jeszcze około 700 gospodarstw jest bez prądu po wichurach jakie przeszły przez nasz region. Jak informuje dyżurny z PGE Dystrybucja, w woj. lubelskim cały czas kontynuowane są prace przywracające zasilanie do poszczególnych gospodarstw. Obecnie na terenie RE Chełm bez prądu znajduje się ok. 400 gospodarstw a także ok. 300 odbiorców w okolicach Dęblina, Bełżyc oraz Kocka. Obecnie jest już o wiele lepsza sytuacja, gdyż bez prądu było ok. 40 tysięcy odbiorców. Żeby jak najszybciej uporać się z naprawą szkód, pracują sztaby kryzysowe a w terenie uruchomiono wszystkie ekipy pogotowia energetycznego wspomagane służbami zewnętrznymi.

Czytelnicy od godzin nocnych cały czas informują nas jak wygląda sytuacja w ich miejscowościach. W nocy przez blisko godzinę była nieprzejezdna krajowa 19 miedzy skrzyżowaniem z ul. Jana Pawła a Konopnicą. Wichura złamała pokaźnych rozmiarów drzewo, które przewróciło się na jezdnię. W wielu miejscach są problemy z sygnalizacją świetlną, wiatr przestawia sygnalizatory zaś w Kolonii Łagiewniki zerwany został dach z jednego z budynków. Ogólnie w naszym regionie wichura uszkodziła 15 budynków. O braku prądu informowali czytelnicy z Chmielnika, Osmolic, Zalesia koło Bełżyc, Cycowa, Firleja, czy też Bezwoli.

W kilku przypadkach, uszkodzone zostały także pojazdy. Na drodze wojewódzkiej nr 835 Frampol – Biłgoraj w miejscowości Nadrzecze, zderzyły się cztery auta. Gdy wichura przewróciła drzewo na jezdnię, z obu stron doszło do zderzenia dwóch pojazdów.


(fot. nadesłane – Piotr, Damian, Marek – DZIĘKUJEMY)
2015-01-11 15:38:39

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie