Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Werbkowice: Tor kolejowy wyłączony z eksploatacji po wykolejeniu wagonu

16 sierpnia w Werbkowicach podczas jazdy manewrowej po jednym z torów pociągu relacji Zamość-Werbkowice doszło do wykolejenia się jednego z wagonów.

Do zdarzenia doszło rano 16 sierpnia. Jak się dowiedzieliśmy został uszkodzony tor, na którym wykoleił się jedną osią wagon za lokomotywą. W wyniku tego zostały uszkodzone podkłady na długości około 100 metrów.

Po około 3 godzinach z Lublina na miejsce wypadku przybyła specjalna komisja PKP PLK i PKP Cargo oraz pojazd ratownictwa kolejowego ZLK Lublin. Następnie po dokonaniu oględzin i spisaniu protokołów, przystąpiono do wstawienia wykolejonego wagonu na tor za pomocą siłowników hydraulicznych. Cała operacja trwała łącznie około 3 godzin – informuje jeden z miłośników kolei.

O całym zdarzeniu została poinformowana Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Lublinie oraz Posterunek Policji w Werbkowicach. Przebadano obsługę pociągu na zawartość alkoholu. Nie było uwag co do trzeźwości pracowników obsługujących skład – informuje Piotr Stefaniuk rzecznik prasowy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie

Jak informują miłośnicy kolei z Werbkowic w tym tygodniu uszkodzony tor nadal był wyłączony z eksploatacji.

Pechowy wjazd pociągu do Werbkowic.

Autor: redakcja

Komentarze wyłączone