Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskich kierowców czekają kolejne utrudnienia w ruchu. Ruszają remonty sieci ciepłowniczej

W Lublinie ruszają prace związane z modernizacją sieci ciepłowniczej. W związku z tym konieczne będzie zamknięcie dla ruchu niektórych ulic. Objazdy czekają tez pojazdy komunikacji miejskiej.

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lublinie rozpoczyna prace związane z letnią modernizacją sieci ciepłowniczej. W pierwszej kolejności roboty będą prowadzone na ul. Głębokiej i Kalinowszczyzna. W przypadku ul. Głębokiej rozkopana zostanie jezdnia na wysokości budynku nr 32A. Dla kierowców oznacza to utrudnienia w ruchu. W piątek 10 sierpnia w godzinach od 6.00 do 17.00 nastąpi zamknięcie jednego pasa jezdni i wprowadzenie ruchu wahadłowego. Od godziny 17.00 wykonawca całkowicie wyłączy ulicę z ruchu. Taka sytuacja potrwa do poniedziałkowego poranka. Później przez cały tydzień znów będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Zgodnie z tymczasową organizacją ruchu, wyznaczone zostaną dwie trasy objazdowe. Dla kierowców jadących od strony al. Kraśnickiej przez ul. Sowińskiego i Al. Racławickie, z kolei dla tych, którzy będą się kierować od strony centrum, przez ul. Narutowicza, Nadbystrzycką, Glinianą, Kazimierza Wielkiego i Filaretów. Zmienione zostaną także trasy komunikacji miejskiej. Linie trolejbusowe nr 153, 154 i 159 kursować będą przez ul. Nadbystrzycką, Zana i Bohaterów Monte Cassino.

– Prowadzona w rejonie ulicy Głębokiej modernizacja sieci ciepłowniczej jest częścią projektu współfinansowanego ze środków UE. W ramach prac kompleksowo zostaną wyremontowane rurociągi oraz zostanie wymieniona ich izolacja na bardziej efektywną. Takie działania pozwolą ograniczyć starty ciepła na modernizowanej sieci, poprawią bezpieczeństwo dostawy ciepła i zminimalizują ryzyko wystąpienia awarii. Bezpośrednim wykonawcą prac jest firma zewnętrzna pracująca na nasze zlecenie – wyjaśnia Jarosław Boroch z Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

To nie jedyne miejsce, gdzie będą wykonywane tego typu prace. Tego samego dnia zamknięta dla ruchu zostanie ul. Kalinowszczyzna. Prace będą prowadzone na wysokości budynku numer 64. Dojazd ulicą Kalinowszczyzna do krzyżujących się z nią ulic np. Kleeberga, Towarowej, Okólnej, Krzemienieckiej czy Floriańskiej możliwy będzie od strony ul. Lwowskiej. W tym przypadku utrudnienia potrwają dwa dni. Następnie pod koniec sierpnia ekipa rozpocznie podobne roboty na ul. Weteranów, która zamknięta dla ruchu zostanie na blisko dwa tygodnie, a także na ul. Sowińskiego i Glinianej.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-08-02 21:31:02

5 komentarzy

 1. Pod koniec września trzeba było ten remont rozpocząć…

 2. Ludzie co wam tak wszystko przeszkadza

  • Wrócimy do tematu przeszkadzania 10 sierpnia. 🙂
   To będzie małe preludium do tego:
   „Następnie pod koniec sierpnia ekipa rozpocznie podobne roboty na ul. Weteranów, która zamknięta dla ruchu zostanie na blisko DWA tygodnie, a także na ul. Sowińskiego i Glinianej.”
   Masz odrobinę wyobraźni, co się będzie działo na ulicach?

  • Zawsze im wszystko przeszkadza. Pytanie czy większy kwik i jazgot jest jak budują i są utrudnienia czy jak nie budują, że nic nie robią. Chyba jednak bardziej narzekają jak coś robią. Wniosek jest prosty -nic robić i fajrant. I spokój.

 3. Zdjęcie jest nieaktualne, zrobione zimą.

Z kraju