Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ważny komunikat dla kierowców. Na niektórych odcinkach dróg może występować gołoledź

Pogarszają się warunki do jazdy na drogach regionu. Na niektórych odcinkach dróg wojewódzkich i lokalnych może występować gołoledź. Warto zachować ostrożność i dostosować prędkość do panujących na jezdni warunków.

Jak przekazał nam Kamil Jakubowski rzecznik prasowy ZDW w Lublinie, na drogach wojewódzkich nr 813 od Kwasówki do Parczewa i od Parczewa do Jam, nr 814 na odcinku Radzyń Podlaski – Żminne, nr 815 od Wincentowa do Parczewa i od Parczewa do drogi krajowej nr 63 oraz nr 819 od Parczewa do Sosnowicy z powodu mżawki, lekki opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, przy temperaturze która waha się od -2 do +2,5 stopnia Celsjusza, może występować gołoledź.

Obecnie na drogi wojewódzkie został zadysponowany cały dostępny w Rejonie Dróg Wojewódzkich w Parczewie sprzęt, do Zimowego Utrzymania Dróg. Trudna sytuacja na tych drogach może potrwać jeszcze około 2 godzin.

Oprócz tego należy zachować ostrożność na drogach lokalnych, gdzie z godziny na godzinę warunki będą się pogarszały za sprawą marznących opadów. W niemal całym regionie cały czas utrzymują się opady marznącej mżawki.

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

 1. Jak nie od dziś wiadomo, umiejętność czytania w Polsce, jest w zaniku, powyższy komunikat może nie trafić „pod strzechy”. 😆

 2. Nie włączam świateł, bo:
  1. Nie jestem owcą;
  2. Odmawiam życia w strachu;
  3. Wszystko dobrze widzę;
  4. Szanuję Twój wybór włączenia świateł, uszanuj mój;
  5. Jeżeli inni mnie nie widzą, to ich problem;
  6. Z włączonymi światłami też możesz mieć wypadek.

 3. Komunikat ok ale niech drogowcy wezmą się za robotę bo jak na razie tej zimy to nie mieli jej zbyt dużo. Oszczędności są spore. Jest dyspozytor który decyduje o tym czy puszczać auta przecież mają wiedze na temat pogody.

 4. A po co się śpieszyć z posypywaniem i na darmo tracić cenne surowce, przecie w pogodowych przepowiedniach wyraźnie napisano, że zara będzie sporo cieplej i to co śliskie będzie mokre i pospływa z jezdni.
  Poczekajta, a zobaczyta, że niełżem jak ten pies (czy pan premier).

Z kraju