Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Walczą o tor dla Lublina. W czwartek „Pojadą po faworki” później referendum w sprawie odwołania prezydenta Lublina

Na czwartek zaplanowana jest kolejna akcja zwolenników budowy toru dla Lublina. Uczestnicy „pojadą po faworki”, później planują referendum w sprawie odwołania prezydenta Lublina.

To już pewne, że w czwartek należy spodziewać się utrudnień w ruchu w Lublinie. Zwolennicy budowy toru dla Lublina ponownie wyjadą na ulice miasta.

– O godzinie 15:30 atrakcje zaczną się na Unii Lubelskiej, czyli tak jak ostatnio i powędrują do centrum krążąc po nim do godziny 18. Pamiętajcie o sprawnych autach, obowiązkowym wyposażeniu auta i komplecie dokumentów. Jeździmy zgodnie z przepisami, przede wszystkim z prędkością 25-30km/h – piszą na stronie protestu uczestnicy.

To będzie druga akcja po wspólnej jeździe „po bułki”. Wtedy uczestnicy protestu jeździli po centrum m.in. w asyście policjantów z lubelskiej drogówki. Mundurowi wypisali, w czasie przejazdu kolumny protestujących, sześć mandatów i skierowali trzy wnioski do sądu.

Miasto na chwilę obecną nie ma zgłoszenia o zgromadzeniu publicznym jak i samej akcji „jazdy po faworki”. Zwolennicy toru wyjadą na ulicę ponownie w ten czwartek. Jak zapowiadają nie poddadzą się w swojej walce o miejsce do zmagań motorowych.

Plan przejazdu „po faworki”

Policjanci ponownie pojawią się w miejscach przejazdu. Będą również w rejonie skrzyżowań, gdzie mają poruszać się pojazdy protestujących.

Przypomnijmy, że upadła w ostatnich tygodniach propozycja zbudowania toru pod Lubartowem. Teren zupełnie nie nadaje się na taki obiekt. Miasto nadal szuka rozwiązania, ale jak mówią protestujący szuka kolejne lata i nie może znaleźć.

Osoby zaangażowane w protest wzięły ostatnio udział w akcji oddawania krwi, w ramach pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Oprócz tego zebraną podczas akcji czekoladę przekazały dla domu dziecka. Jak mówią protestujący, nie poddadzą się w działaniach na rzecz budowy toru dla Lublina. W planach jest organizacja referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta. Wkrótce zostaną przedstawione szczegóły tego przedsięwzięcia.

2015-02-11 18:58:01
(fot. lublin112.pl)

89 komentarzy

 1. Studenci na studia , Księża na Księżyć , Ziemia dla ziemniaków , Debile na protest !!!!! 🙂

 2. a może przekształcić tor rowerowy na janowskiej (nie użytkowany wogóle z pierwotnym zamiarem) na tor doskonalenia techniki jazdy.

 3. Zrobić tor tak jak trasa przejazdu protestu !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. szalony cyklista

  TIR-y na tory a szczepany na ulice. Faworki Wam sprzeda uprzejmy policjant wnuczek milicjanta syn policjanta co ma ciocie w ratuszu wujka w prokuraturze i pięć hektarów pola.
  Taki sam przyjezdny urwipołeć jak Wy w większości.

 5. Cos mi się wydaje ze redakcja 112 podpuszcza gówniarzy do protestu w kolko publikując materiały na ten temat a nawet przedstawiając mapki zachowania podczas blokady….

  • Wszystkie media lubelskie piszą o proteście…pozdrawiamy

   • Ale szanowna redakcjo jakoś w innych mediach nie ma zamieszczonej mapki i ich treść zawiera informacje (kurier ,dziennik)… a nie instrukcje dotyczące przebiegu jak u was…

    • Nie odpowiadamy za niepełne informacje dotyczące różnych spraw, które dzieją się w Lublinie, na innych stronach. To, że jest mapka znacząco ułatwi mieszkańcom miasta uniknięcie stania w korku. Po to właśnie jest ta mapa. Dla kogoś to jest instrukcja dla kogoś innego cenna informacja gdzie nie jechać w czasie protestu – pozdrawiamy!

     • Ale jak protestują juz od kilku dni w Radzyniu rolnicy to mapek odnośnie objazdu nie publikujecie dla swoich drogich czytelników …Ale tylko coś dotyczy toru to zawsze macie szczegółowy opis i zawsze tylko jeden punkt widzenia…Sprawdźcie rzetelnie jak to było z tym torem , kto komu sprzedał i dlaczego a nie tylko promujecie punkt widzenia bandy kilku małolatów która próbuje .terroryzować miasto…

      • W materiałach dotyczących blokad jest szczegółowa informacja o tym gdzie jest blokada i jak ją objechać. Drogi krajowe to nie gąszcz miejskich ulic, to po pierwsze. Po drugie dlaczego nazywasz kogoś bandą małolatów, nie znając tych osób? Po trzecie materiałów o torze było sporo na naszej stronie, także pokazywaliśmy rację drugiej strony. Możesz mieć inne zdanie ale szanuj innych ludzi. Pozdrawiamy

     • DO REDAKCJI -Po pierwsze( dot. waszego kom. niżej ) – objazd przy proteście rolników odbywał się tez przez miasto- Radzyń i to nie są drogi krajowe (jak coś piszecie to sprawdźcie ). Po drugie torowiczow nazywam małolatami bo nimi są -( wiek plus zachowanie) . Po trzecie jakoś ilość materiałów i wywiadów z druga strona sporu była nieporównywalnie mniejsza (możecie policzyć). Polemika z wami mija się z celem, nie jesteście neutralni…

      • Co do objazdów, chyba nie sądzisz, że policja w Radzyniu kazała jeździć ciężarówkom przez miasto…Tak właśnie przez miasto Radzyń Podlaski także prowadzą drogi krajowe…nie wymagaj aby rysować kierowcom mapki z objazdami rolniczych protestów – po pierwsze informacja o utrudnieniach jest na bieżąco na GDDKiA oraz informacji udzielali policjanci na miejscu – więc nie porównuj rolniczego protestu do jazdy po mieście zwolenników budowy toru. Bardzo się mylisz i widocznie jeszcze mniej wiesz, jeżeli piszesz, że zwolennicy toru to małolaci… Rozumiemy, że żadnego z nich nie znasz pisząc w ten sposób? Masz prawo do swojej oceny, nawet jeżeli mija się z prawdą.

       Każdy ma prawo do swojego zdania i do swojej racji, pozdrawiamy.

    • Do redakcji – jechałem objazdem przez Radzyń i na pewno nie były to drogi krajowe ale raczej osiedlowe ale wy wiecie lepiej super redaktorzy .. Gratulacje i dalej podburzajcie do obrony toru – zamieście jeszcze parę materiałów popierających torowiczow…

     • Będziemy zamieszczać to co uznamy za stosowne i ciekawe. Cieszymy się, że sprawnie pokonałeś blokadę, pozdrawiamy!

 6. Wam się chyba w głowach poprzewracało:) i tak nic nie wskóracie i tak:) a już na pewno nie zjednacie sobie lublinian:) Ludzie ogarnijcie sie:) zamiast jeździć bez celu po ulicach to poszukajcie działki pod miastem albo dalej będzie tańsza:) sa jakies dofinansowania z unii itp albo sponsorzy:) zróbcie sobie tor prywatny i juz:) skoro tak chcecie jezdzic i tylu was to za symboliczna opłata za późniejsze korzystanie chyba was nie zrazi i będzie z czego utrzymać:)a nawet będziecie mogli organizować sobie konkursy czy tego typu zabawy na skale całego kraju. Chyba rozsądniejsze posuniecie niż zachowanie się jak dziecko co chce zabaweczkę a mamusia mówi nie:) zacznijcie działać w innym kierunku. Lepiej i szybciej osiągniecie cel do jakiego dążycie:) I wszycy beda zadowoleni, wy bo macie tor, miasto bo będzie was miało z głowy i niezainteresowani torem bo nie bedziecie utrudniac jazdy na lubelskich drogach.

 7. szalony cyklista

  I jak smakowały faworki od policjanta… oi nie tanie były, co?.