Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wagowy rekordzista. W pojeździe dostawczym przewoził ponad 4 tony mrożonek (zdjęcia)

Aż pięć razy przekroczona została dopuszczalna ładowność pojazdu – to wynik rutynowego ważenia dostawczej chłodni z mrożonkami. Kierowca został ukarany maksymalnym 500-złotowym mandatem karnym, otrzymał również zakaz dalszej jazdy i obowiązkowy przeładunek.

W miniony poniedziałek inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, na drodze wojewódzkiej nr 835, skontrolowali w Hucie Turobińskiej w powiecie biłgorajskim samochód dostawczy z chłodnią o dopuszczalnej masie całkowitej 3500 kg.

Zgodnie z danymi zawartymi w dowodzie rejestracyjnym maksymalna ładowność tego pojazdu wynosiła 800 kg. W wyniku kontroli stwierdzono, że pojazd w chwili zatrzymania zamiast 3500 kg ważył 6900 kg, czyli zamiast dopuszczalnych 800 kg na pojazd załadowano 4200 kg mrożonek.

Na kierowcę nałożono 500 zł grzywny, a także zakazano dalszej jazdy do czasu wykonania rozładunku towaru i przywrócenia normatywności pojazdu.

Wagowy rekordzista. W pojeździe dostawczym przewoził ponad 4 tony mrożonek (zdjęcia)

(fot. WITD)

24 komentarze

 1. Jak ktoś pisze „chore przepisy w kraju bo auto przystosowane do większego załadunku” to wytłumaczcie mi proszę czy to nie jest tak, że taki pojazd ŚWIADOMIE jest rejestrowany jako do 3.5 tony bo po prostu potem jest za duża papierologia i koszty utrzymania (wszelakie) znacznie wzrastają? Wydaje mi się że ktoś świadomie obchodzi przepisy bo chce więcej zarobić mniejszym nakładem i tyle, nie ma co płakać. Polska to taki kraj że jakby ciągniki siodłowe dało się rejestrować do 3.5 tony to by tak przedsiębiorca robił. Ja wiem że rynek stawia wymagania, ale to ile jeszcze różnych przepisów będziemy olewać bo prywaciarz WIE LEPIEJ. Po co kaski na budowach, po co szelki, po co środki ochrony – to dla dzieci 🙂

 2. Idź i płać dalej idiotyczne podatki i opłaty dla rządu bo nic nie rozumiesz. Jeśli da się obejśc przepis to znaczy ze jest do d…. I tylko po to żeby w kasie mrawieckiego się zgadzało. Nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem. Tylko kasa dla rządu.

 3. Szczepionki wiózł

 4. Więc ile teraz będzie musiał załadować aby odrobić mandat 500 zł nie mówiąc o pracodawcy- takie zadania powinni rozwiązywać uczniowie szkoły zawodowej aby przygotowywać do przyszłego zawodu kierowcy. To jest żart ale ukazujący prawdę o szanowaniu prawa. Kierowca przyszedł do pracy i zastał załadowany samochód albo dokument przewozowy do realizacji gdyby odmówił to jest następny kierowca, gdy złapali to wina że dał się złapać, gdyby doszło do tragedii na drodze to wina kierowcy bo teoretycznie mógł odmówić. Koła się zamyka a busy wożą ładunek małych ciężarówek które nie są ekonomiczne.

 5. wloch to wytrryma gorzej z nowym niemcem..

 6. „strasznej ” wysokosci mandat 500zł ,na pewno „skutecznie ” odstraszy potencjalnych naśladowców .Póki mandaty za takie i podobne cieżkie przewinienia drogowe nie zaczną „boleć ” ,dalej bedzie tak jak do tej pory .

 7. Powstaje jeszcze problem 2 natury.

  Pracując w podobnej firmie dowiedziałem się że musisz tak jeździć bo wszyscy tak jeżdżą. Jeżeli nie będziemy tak wozić staniemy się nie konkurencyjni.

  Co artykuł widać komentarze że powinni coś z tym zrobić. Bez odpowiednich przepisów nie usuniemy takiej czasami nawet patologi z naszych ulic

Z kraju

Sport