690 680 960

Hotele i organizatorzy turystyki mogą wystąpić do ZUS o umorzenie składek

Do 15 stycznia przedsiębiorcy z branży turystycznej mogą składać wnioski o zwolnienie ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. Chodzi o prowadzących hotele i podobne obiekty zakwaterowania oraz organizatorów turystyki.

Umorzenie składek z tych trzech miesięcy 2020 roku przysługuje im na mocy tarczy antykryzysowej. Jeśli przedsiębiorcy opłacili składki, będą mogli wystąpić o zwrot nadpłaty.

Warunkiem zwolnienia ze składek jest spadek przychodu o co najmniej 75% za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem w porównaniu do sytuacji z poprzedniego roku. Firma musiała być też zarejestrowana w ZUS do 30 czerwca 2020 roku.

Wniosek o umorzenie składek za lipiec, sierpień i wrzesień należy złożyć do 15 stycznia. Trzeba go wysłać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Ma symbol RDZ-B. Szczegółowe warunki wsparcia i instrukcja składania wniosku znajdują się na stronie www.zus.pl w zakładce „Koronawirus”.

(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

  1. Umorzenie płatności składek ani nie da chleba przedsiębiorcom ani zatrudnienia pracownikom. Oni muszą po prostu rozpocząć działalność i pracować i zarabiać!!!!!

  2. Pytanie, jaki wpływ to będzie miało na emerytury pracowników… Jakoś trudno mi uwierzyć, żeby ZUS nie zakwalifikował tego okresu jak „bezskładkowy”…

  3. A ci z innymi sektorami. Jedni cierpią bardziej od innych?

  4. Naprawdę myślicie że Morawieckiego obchodzi to co się dzieje z polskimi przedsiębiorcami ?

  5. Wszystkie działalności powinny funkcjonować aby zarabiać.Szkolnictwo powinno stać do czasu wyszczepienia społeczeństwa.Zamrażanie gospodarki to głupota.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt