Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

W zamian za puszczenie wolno, zaproponował policjantom zakup pizzy

Mieszkaniec Zamościa usłyszy wkrótce zarzuty złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej policjantom za naruszenie przepisów prawa. Za próbę przekupstwa mundurowych mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek zamojscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Zamościa. Zgłaszająca obawiała się swojego partnera, który pijany dobijał się do drzwi jej mieszkania. Mundurowi na klatce schodowej bloku zobaczyli nietrzeźwego mężczyznę, który miał problemy z utrzymaniem równowagi, krzyczał i był agresywny.

41-letni mieszkaniec Zamościa stwarzał zagrożenie, więc zapadła decyzja, aby przewieźć mężczyznę do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. W czasie doprowadzenia, ten przeprosił policjantów za swoje naganne zachowanie i w zamian za wypuszczenie go do domu zaproponował łapówkę. Nie wskazał konkretniej kwoty, jednak zaproponował alternatywną korzyść – zakupienie pizzy.

Funkcjonariusze powiadomili dyżurnego o próbie przekupstwa i przewieźli 41-latka do komendy. Mężczyzna miał w organizmie dwa promile alkoholu. Mieszkaniec Zamościa został osadzony w policyjnym areszcie, wkrótce usłyszy zarzuty złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej policjantom za naruszenie przepisów prawa – odstąpienia od doprowadzenia. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(fot. pixabay.com)

22 komentarze

  1. Podarunki do 100 zł w świetle prawa to nie łapówki.

  2. Jeśli zaproponował hawajską to powinien dostać 2 lata.

  3. wielkie policjanty , śmich , ale łapówka, ale trzeba się wykazać

  4. Ten od pizzy to głupi od urodzenia czy nabył to w trakcie życia ?

  5. Dla mnie jak nic powinien dostać dożywocie. Przecież oni byli na diecie…

  6. Nasza władza pożal się Panie

    cóż może jakby kanapki zaoferował nie byłoby skandalu

Z kraju

Polityka i społeczeństwo