Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

W wodociągu wykryto groźne bakterie. Mieszkańcy dziewięciu miejscowości bez dostępu do wody

Część mieszkańców gminy Rejowiec Fabryczny pozbawiona została dostępu do bieżącej wody. Wszystko przez bakterie, jakie wykryto w wodociągu.

Badanie próbek wody, pobranych z wodociągu w Lisznie w gminie Rejowiec Fabryczny wykazały ponadnormatywną zawartość bakterii z grupy coli. To sprawia, iż woda nie spełnia wymagań jakościowych, może też stanowić zagrożenie dla zdrowia osób ją spożywających. Dlatego też Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chełmie wydał decyzję o zamknięciu wodociągu.

Korzystają z niego mieszkańcy dziewięciu miejscowości: Liszno, Liszno-Kolonia, Leszczanka, Toruń, Kanie-Stacja, Gołąb, Osowiec, Zalesie Kańskie i Zalesie Krasieńskie. Wody z wodociągu nie tylko nie można pić, lecz również przygotowywać z niej napojów i potraw, wytwarzać lodu, oraz używać jej do mycia owoców i warzyw, naczyń kuchennych i sztućców, czy też mycia zębów.

Zarządca wodociągu podjął już działania naprawcze zmierzające do doprowadzenia wody do odpowiedniej jakości. Woda w wodociągu cały czas jest dostępna, jednak można jej używać jedynie do spłukiwania toalet. W piątek gmina będzie dostarczać mieszkańcom wodę pitną za pomocą beczkowozu.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

4 komentarze

  1. Skończyło się eldorado z cowidka,teraz trzeba się ratować wodą.

  2. Da 14stke i powie że Naruto uratował

  3. Mieszkańcy dziewięciu miejscowości bez dostępu do wody – ktoś Wam kupkę w rurki zrobił ?

Z kraju