690 680 960

W weekend w kilku miejscach regionu pojawią się żołnierze i służby ratunkowe. Będą doskonalić umiejętności

W kilkunastu miejscowościach naszego regionu w weekend prowadzone będą ćwiczenia wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze rozwiną umiejętności bojowe a także zdobędą wiedzę w zakresie działań przeciwkryzysowych.

Na najbliższą sobotę i niedzielę zaplanowane zostały ćwiczenia zgrywające, w których będzie brało udział ponad 400 żołnierzy Obrony Terytorialnej ze Świdnika, Chełma, Krasnegostawu i Włodawy. W wielu miejscach, w raz z nimi pojawią się inne służby ratunkowe m.in. straż pożarna czy też policja oraz ratownicy medyczni. Celem ćwiczeń jest poszerzenie wiedzy w zakresie działań przeciwkryzysowych jak też współdziałania z innymi służbami.

Manewry będą prowadzone w Piaskach w powiecie świdnickim, w Janowie, Stawie, Nowosiółkach i Leonowie w powiecie chełmskim, w Tarnogórze w powiecie krasnostawskim, a także w miejscowościach Hanna, Olchówek, Urszulin i Stary Brus w powiecie włodawskim. Ćwiczenia będą dotyczyły pomocy poszkodowanym w wypadkach i katastrofach w ruchu drogowym, a także działań na wypadek wystąpienia powodzi.

Terytorialsi rozwiną również umiejętności bojowe w treningach strzeleckich i zajęciach z taktyki. Te jednak prowadzone będą na strzelnicach w Hubale koło Zamościa, w Hrubieszowie oraz w Sitańcu.

(fot. WOT)

12 komentarzy

 1. Ćwiczenia brania społeczeństwa za mordy…
  w bezobjawową pandemię chyba już nikt nie wierzy więc jak na jesień (przed przymusowym szczepieniem…) wrócą „obostrzenia” to bunt społeczeństwa trzeba będzie spacywfikować…

  • przestań opowiadać bajki

  • społeczeństwo swój bunt i zdanie mogło wyrazić 28 czerwca 2020 jednakże 74% Polaków to idioci i podoba im się takie a nie inne traktowanie i rządzenie nimi tzw. polityczny ping-pong –PiS-PO
   żeby nie doszło do pacyfikacji, zniewolenia itp. fajnie byłoby mieć jakieś prawa, prawo do obrony, prawo do posiadania broni itp. (czyli to czego socjalistyczne i lewackie rządy nie zapewnią) z tego co kojarzę to dla PO i pani Bieńkowskiej nawet wiatrówki sa niebezpieczne i powinny być zakazane a dla PiS temat posiadania broni przez obywateli RP to „marginalna sprawa” więc teraz pozostaje być dalej niewolnikiem….

 2. Pretorianie Antka będą ćwiczyć branie suwerena za pysk gdyby na jesieni zmienił zdanie o dobrej zmianie. Pozdrowienia dla Pegasusa

 3. Wzmacnianie obronności Polski solą w oku lewakom PO co nam wojsko jak mamy Bundeswehrę? PO co nam CPK jak mieć będziemy w Berlinie? PO co przekop Mierzei Wiślanej, skoro natura tego nie chciała? POdważyć wynegocjowaną możliwie najwyższą kasę dla Polski! Bo im lepiej – tym gorzej, im gorzej – tym lepiej! Czy jest jakiś drugi kraj, gdzie jego europosłowie działają przeciwko swoim rodakom?

  • Mniej TVP więcej myślenia..

  • Kochany Jurku,
   walczysz o etat w TVP Lublin czy wyżej, w Info?

  • Jureczku,
   PO to taka sama prawica jak PIS, tylko nowoczesna, a PIS to partia z czasów międzywojennych. Ot taka różnica.
   Czas się obudzić, jakbyś to przespał to mamy już XXI wiek.

   • Litości! Startujący z PO KO europosłowie m.in. Miller, Cimoszewicz, Biedroń, Liberadzki, Hibner Belka to ta twoja nowoczesna prawica XXI wieku?

  • mi żaden europoseł nic nie zrobił.
   A co Tobie zrobił, i który to ?

 4. Gangrena nikt po tobie płakać nie będzie. Nie ma obowiązku szczepień w Polsce. Mozesz zachorować i iść do piachu – nawet prokutaror dochodzenia nie przeprowadzi po twojej marnej osobie:-)

  • oo następny zero jedynkowy (choć bardziej zero…) gdzie te zapowiadane od miesięcy tysiące zgonów na covit bo jak na razie mamy pandemię bezobiawowego wirusa…. czyli „zarażeni” nawet nie chorują… nie zastanawia cie to…?
   „nie ma obowiązku szczepień”… ?!?!? od kiedy to…? Rozumiem że ty chętnie się poddasz szczepieniom niesprawdzonymi szczepionkami… na bezobiawowego wirusa…?

Kursy walut

 • USD 4.0202zł 0.73%
 • GBP 5.0656zł 0.47%
 • EUR 4.3382zł 0.34%
 • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas