Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Warszawie trwa Protest Wolnych Polaków. W manifestacji biorą udział setki osób z regionu (wideo)

W Warszawie trwa manifestacja w obronie wolności słowa i mediów oraz demokracji zorganizowana przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Do stolicy na protest zjechały tysiące osób z całego kraju. Z Lublina uczestnicy ruszyli m.in. z parkingu sprzed Areny Lublin.

W czwartek o godzinie 16.00 przed budynkiem Sejmu rozpoczął się „Protest Wolnych Polaków” organizowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Podczas manifestacji głos zabiorą m.in. lider PiS Jarosław Kaczyński, były premier Mateusz Morawiecki, szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, a także poseł Przemysław Czarnej. Po dwóch godzinach uczestnicy przejdą na Plac Powstańców przed siedzibę TVP.

– Totalna opozycja zarzucała nam przez 8 lat, że PiS łamie prawa i demokrację – były to kłamstwa, a niestety obecnie to oni je łamią – szczególnie Konstytucję. Donald Tusk ogłosił, iż prawo będzie stosowane tak jaka będzie wola polityczna władzy. Działania, które są podejmowane wobec mediów oraz instytucji życia publicznego są bezprawne. Przy pomocy uchwał, a nie ustaw łamane jest prawo i jest to atak na polską demokrację. UE ma swoje oczekiwania, chce relokacji i wielu zmian w naszym kraju – obecny premier nie będzie temu przeciwny i zgodzi się na wszystko co narzuci mu Bruksela. Mamy także do czynienia z wielkim zakłamaniem i nie dotrzymywaniem obietnic, nowe podatki oraz wprowadzaniem opinii publicznej w błąd. Propaganda Tuska nie ma końca – oznajmił Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konferencji w Warszawie dzień przed protestem.

O tym, co dzieje się w ostatnim czasie z mediami publicznym, mówił także Mariusz Błaszczak.

– Tylko donośny głos Polaków może zatrzymać bezprawną napaść i przejmowanie mediów publicznych. Pułkownik Sienkiewicz został delegowany, aby przy użyciu siły przejmował media. Wyłączono wtedy sygnał telewizyjny, tak jak miało to miejsce podczas wprowadzenia stanu wojennego w przeszłość. Obawiamy się także paktu migracyjnego. W miastach Polski będziemy mieć takie same obrazy jak dzieją się na zachodzie. My nie chcemy, aby Polska i nasi rodacy byli zagrożeni. Sprzeciwiamy się takim bezprawnym działaniom i będziemy zawsze bronić naszą Ojczyznę. Zapraszamy wszystkich wolnych Polaków, aby 11 stycznia pod Sejmem wyrazili swój protest wobec nielegalnych działań z jakimi mamy do czynienia z działaniami #Koalicji13grudnia. Złożyliśmy także wniosek o wotum nieufności wobec pułkownika Sienkiewicza – dodał przewodniczący KP PiS Mariusz Błaszczak.

Joachim Brudziński przekazał, że organizatorzy powołując się na nieoficjalne dane służb podali, że w Warszawie pod Sejmem jest już ponad 100 tys. osób.

Protest Wolnych Polaków – relacja na żywo

Zdjęcia: nadesłane

216 komentarzy

 1. Rds ty jesteś człowiekiem oderwanym od pługa granatem zacznij myśleć logicznie

 2. Kto był wie BYŁO SETKI TYSIECY LUDZI MORZE FLAG BIALO CZERWONYCH

 3. Te ich protesty nic nie dadzą. Machanie flagami i śpiewanie hymnu też wiele nie pomoże. Demonstrować to należy pod domami polityków. Najlepsza forma protestu.

 4. Wczoraj tak pięknie śpiewali, jeszcze mi w glowie gra ta melodia.
  Jak ona leciała?
  Bee beee bee beee bee beeeeee🤣

  • Rudy matole twój rząd obalą kibole tak to leciało.

   • Ci mądrzy kibole wiedzą jakim 💩 jest pis, ci durni będą wszędzie gdzie coś się dymi.
    Niestety zrywy pseudo patriotyczne kończą się tym że w końcu zaczynają ludzie widzieć kto był szkodnikiem.
    ♈ Krzyczą uwolnić wąsika z Kamińskim a nie mają najmniejszego pojęcia za co dostali wyrok i że te same działania mogli robić przeciw każdemu obywatelowi polski.
    Ale bez obaw oni i kilku innych będą siedzieć.
    Próba wprowadzenia rządów totalitarnych musi zostać osadzona i ukarana w taki sposób by następne pokolenia polityków pamiętały o tym.
    Na YT jest film jak chłopaki witają Kamińskiego w Radomiu.
    Powinien trafić na twardy kryminał co by mu lżej było 👉👌👉👌😆🤣

 5. Wolnych to skrót od wolno myślących czy raczej nie myślących? Jak można być takim tępym i za grosze popierać tych co kradli miliony? Mam nadzieję, że wszystkie PISowskie tłuste koty zostaną rozliczone i pociągnięte do odpowiedzialności. Zaczynają trząść portami?
  Złodziej krzyczy łapać złodzieja!

 6. Kto był pierwszy na mecie?

 7. Jak można popierać złodziei komuchów i tych co przez 8 lat nie zrobili nic dla kraju i Polski tylko sprzedali majątek narodowy za grosze to trzeba być dopiero głąbem kapuścianym.

 8. Brawo PiS pokonamy zdrajców narodu Polskiego.

 9. Szkoda, że mróz zelżał – mieliby klimat jak u zleceniodawców z Rosji. Prawdziwi Polacy w środku tygodnia pracują,żeby utrzymać rodziny, zapłacić podatki i mamy nadzieję, że obecny rząd to ta właściwa zmiana która przywróci nam godność. Jakieś opłacane przez ruskich kacapów trole chcą nam mówić kto jest Polakiem a kto nie. Dość tego, Prezydencik będzie chciał stanowić prawo i ułaskawiać przestępców. Wszyscy złodzieje, gwałciciele i inne kategorie przestępców – powinni teraz składać wnioski o ułaskawienie. Długopisik podpisze.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112