690 680 960

W tym roku na drogach województwa lubelskiego zginęło 129 osób

15 listopada przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten powinien być refleksją dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od początku roku do końca października na drogach regionu zginęło 129 osób.

Co 30 sekund na całym świecie w wypadku drogowym ginie jedna osoba. Tragedia na drodze dotyka bliskich, niestety nadal w dużej części zdarzeń drogowych giną młodzi ludzie, ranni zaś długo dochodzą do pełnej sprawności, część niestety do niej nie wraca.

W tym roku, od stycznia do końca października, na drogach woj. lubelskiego doszło do 822 wypadków, w których śmierć poniosło 129 osób, a 823 zostały ranne. W analogicznym okresie ubiegłego roku policjanci zarejestrowali 921 wypadków, w których śmierć poniosły 132 osoby, a 1000 doznało obrażeń ciała.

Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten ma być wyrazem pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach oraz o ich najbliższych, a zarazem okazją, by zwrócić uwagę kierowców na konieczność bezpiecznej i ostrożnej jazdy. Również powinien być refleksją dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

– Ze szczególnym apelem chcemy się zwrócić do pieszych uczestników ruchu drogowego, o to, aby nosili elementy odblaskowe oraz prawidłowo zachowywali się na drodze. Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego – mówi młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. to chyba wiecej niż na covid 19

 2. I wszyscy mieli choroby współistniejące

 3. Redakcjo podajcie dla porównania ile w tym samym czasie zmarło na kovida

 4. Województwo lubelskie Liczba zgonów 596

 5. A my naród Polski chcemy mandatów po 5000 a nie grosze. I konfiskata samochodu ak się jedzie na bani

 6. pól biedy jak ktoś się sam zabije, gorzej jak jedzie człowiek spokojnie a tu jakiś ***** wyprzedza na czołówkę. Potem zostaje żona i dzieci bez ojca. Jeśli ktoś przekracza ciągłą lub przekracza o ponad 50 ograniczenia powinno być oskarżenie o zabójstwo z wyrokiem do 25 lat. W takich przypadkach to nie nieumyślne spowodowanie śmierci.

 7. 596 to w całym kraju zmarło a ile w regionie?

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…