W trakcie ucieczki przed policjantami porzucił volkswagena. W pojeździe zostawił umowę kupna/sprzedaży auta

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego po pościgu zatrzymali 27-latka kierującego volkswagenem. Mężczyzna próbował uciec mundurowym, jednak dzięki informacji od świadka udało się go zatrzymać.

W miniony piątek po południu międzyrzeccy policjanci zauważyli volkswagena, którego kierowca znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Jeden z policjantów dał sygnał mężczyźnie do zatrzymania, jednak ten początkowo zwolnił, ale po chwili przyśpieszył i zaczął uciekać.

Mundurowi ruszyli w pościg za kierowcą. Niestety mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. W pewnym momencie skręcił w drogę podporządkowaną, a następnie na teren jednej z napotkanych posesji, gdzie porzucił auto kontynuując ucieczkę pieszo. W samochodzie pozostawił jednak umowę kupna/sprzedaży pojazdu.

Dzięki pomocy świadka policjanci ustalili kierunek ucieczki mężczyzny i zatrzymali go. Wówczas okazało się, że jest to 27-letni mieszkaniec Siedlec. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. 27-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy.

Swoje zachowanie mężczyzna tłumaczył faktem, że nie posiada prawa jazdy. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od mężczyzny pieniądze w kwocie 1,5 tysiąca złotych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 27-latek odpowie też za popełnione wykroczenia.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Niezła jazda próbna mu się udała.

 2. no i co z tego, że zostawił umowę kupna-sprzedaży w aucie? przecież po tablicach by dotarli do poprzedniego właściciela i on też miałby drugi egzemplarz tej umowy…

 3. Mądry inaczej. Za jazdę bez prawka zabuliłby z 500 złotych, a tak to dostanie ze dwa tysiące grzywny + zawiasy. Lepiej już było zapłacić mandat i mieć święty spokój. Poza tym niech najpierw zrobi sobie prawko, a dopiero potem niech kupuje sobie samochod. A jesli już jezdzi bez prawka to niech się nie rzuca w oczy i jezdzi zgodnie z przepisami. Proste.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!