Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli nielegalną broń i amunicję (zdjęcia)

Krasnostawscy policjanci zatrzymali 61-letniego mieszkańca Krasnegostawu, który posiadał nielegalną broń i amunicję. Mężczyzna stanie wkrótce przed sądem.

Policjanci z Krasnegostawu udali się do miejsca zamieszkania 61-letniego mężczyzny. Mundurowi mieli podejrzenia, że może on posiadać nielegalną broń i amunicję. Na miejscu te przypuszczenia potwierdziły się.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli broń palną typu karabinek KBKS z przyrządem celowniczym i kilkadziesiąt sztuk amunicji różnego rodzaju.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna nie posiada wymaganego pozwolenia. Nielegalna broń i amunicja zostały zabezpieczone, a mężczyznę zatrzymano.

61-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego nielegalne posiadanie broni zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli nielegalną broń i amunicję (zdjęcia)

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli nielegalną broń i amunicję (zdjęcia)

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli nielegalną broń i amunicję (zdjęcia)

(fot. Policja Krasnystaw)

13 komentarzy

 1. co za zamordystyczne państwo

  • Nooo… a potem się dziwią, że ludzie zamiast humanitarnie strzelić sobie, albo innemu w łeb, wieszają się, kładą na torach, albo na drogach i przeziębiają się czekając aż pociąg, albo jakiś samochód nadjedzie, skaczą z byle wysokośći…

 2. Te od dubeltówki wyglądają na puste – prawdopodobnie zbierał je jak łaził po lesie.
  To ci sukces, myśliwy zostawiał śmieci w lesie a ten zbierał.

 3. Litości… z czymś takim na wojnę się wybierał ?! Dobrze, że go zatrzymali, bo wziąłby i pojechał.

 4. Może ów 61-latek nie dojadl, piwa nie wypił, wukom nie dał na dyskotekę, czy flachę, sposobiąc się do „bratniej” wojennej pomocy, a policja „zabezpieczyła” mu, zniweczyła wręcz jego udział w zniszczeiu, dobiciu putinowskich hord.

 5. Te kolorowe w środku mają tyle samo co ten który to zdjęcie przekazał do artykułu ?

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Nie wymagaj, zeby byle policjant z patrolówki znał się na broni i amunicji, oni tylko „zabezpieczają” do „ekspertyzy” bieglejszych w tym temacie.

   • Marian Drabiniak syn Wężaka

    Ważne, że ty jesteś znawcą wszystkiego hahahah od straży pożarnej po policję. Specjalista wszelkiej tematyki. Jak tam z rana poszły już komentarze pod adresem straży?

 6. Przynajmniej ma coś do powiedzenia, a nie jak ty, goowno zjesz, to goowno mówisz. 😆

 7. Jeśli to jest karabinek typu KBKS to pora umierać.

 8. .22LR to powinno być po badaniach psycho. normalnie dostępne dla każdego a nie takie cyrki. czarnoprochowcem większą dziurę można zrobić

 9. Polska ma 5 lat opóźnienia we wdrożeniu rezolucji UE dotyczącej broni, gdzie 1-strzałowe KBKSy nie wymagają pozwolenia. A u nas to „groźny przestępca”.