Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie prac gospodarskich doszło do wypadku. Interweniował śmigłowiec LPR (zdjęcia)

Wczoraj rano w jednej z miejscowości powiatu łukowskiego doszło do groźnego wypadku. Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał do szpitala poszkodowanego mężczyznę.

Wczoraj po godzinie 9 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z posesji w Helenowie w powiecie łukowskim doszło do wypadku podczas prac gospodarskich. Pomocy wymagał mężczyzna raniony pilarką spalinową.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z Łukowa, Woli Gułowskiej i Adamowa, zespół ratownictwa medycznego, policja, a także zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca, a także pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia. Jak przekazują strażacy mężczyzna doznał obrażeń ciała po styczności z pilarką spalinową, w trakcie wykonywania prac gospodarskich.

(fot. OSP KSRG Adamów)

4 komentarze

  1. bo pila to niebezpieczne narzedzie

Z kraju