690 680 960

W szpitalu tymczasowym w Lublinie przebywa 47 osób zakażonych koronawirusem AKTUALIZACJA

Z dnia nadzień w szpitalach w kraju przybywa pacjentów zakażonych koronawirusem. Rośnie również liczba chorych w szpitalach rezerwowych. Obecnie w lubelskim szpitalu tymczasowym znajduje się 47 pacjentów.

Z 56 do 84 została zwiększona liczba łóżek dla pacjentów covidowych w lubelskim szpitalu tymczasowym. Wszystko z powody wzrastającej liczby osób wymagających hospitalizacji. Obecnie w szpitalu rezerwowym w Lublinie przebywa 47 pacjentów, w tym trzech podłączonych jest do respiratora. Jak ustaliliśmy, co chwili pod budynkiem pojawia się karetka.

To największa liczba pacjentów przebywających w szpitalu tymczasowym w Lublinie od początku jego istnienia. Niestety od kilku dni widać wzrost liczby pacjentów przyjmowanych do placówek szpitalnych w całym kraju. Wczoraj zajętych było ponad 21 tys. łóżek covidowych.

Liczba łóżek dla pacjentów w lubelskich szpitalach prezentuje się następująco (stan na dzień 16.03): 1690/1162 – ogółem liczba łóżek dla pacjentów COVID-19/zajęte łóżka, 204/120 – ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19/zajęte respiratory. W szpitalach I i II poziomu w woj. lubelskim nadal są rezerwy, jednak istnieją placówki, w których są już pojedynce miejsca dla pacjentów z COVID-19.

AKTUALIZACJA 

W związku z błędna informacją podaną w systemie informacji o szpitalach zarządzanym przez Lubelski Urząd Wojewódzki podaliśmy, że obecnie w szpitalu tymczasowym przebywa 75 pacjentów. Jak się okazuje, obecnie przebywa tam 47 pacjentów w tym 3 respiratorowych. Po publikacji artykułu skontaktowała się z nami rzecznik prasowy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiej Agnieszka Strzępka i przekazała, że system zawiera nieprawdziwą informację dotyczącą dostępności łóżek. Trwa ustalanie jak doszło do umieszczenia w systemie nieprawdziwych informacji.

Tak wyglądała rano informacja o dostępności łóżek w szpitalu tymczasowym w Lublinie.  

 

Jak nam przekazała Agnieszka Strzępka z LUW, nieprawdziwe dane w systemie wynikały z błędnego wpisania dostępności łóżek przez pracownika szpitala. Obecnie w szpitalu tymczasowym dostępne są łącznie 84 łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem, wolnych zaś jest 37.

(fot. pixabay.com/LUW)

60 komentarzy

 1. Lepsza śmierć niż życie dalej w tym syfie,ale najważniejsze żeby płacić ZUS!!

 2. To są statyści, to już dawno było zaplanowane, a wy się nakręcacie.
  Buhaaaaahaaaaa

  • O, mariowi się pogarsza już na całego ! Statyści!

   • o jest i ropa… ze swoją cieniutka jak barszczyk ironią…. tyle wam pozostało covidianie bo żadnych argumentów już nie macie na obronę swoich urojeń…!
    Tymczasem w lubelskim:
    liczba łóżek ogółem = 1690
    liczba łóżek zajętych = 1162
    liczba łóżek wolnych = 528
    liczba „oddelegowanych” pacjentów z normalnego szpitala do tymczasowego żeby nie stał pusty i ludzie nie gadali= 47 … „karetki przywożą ich co chwila”….. „aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahhahahahhahahhahaha”
    połączcie kroki geniuszu…..

 3. Trzeba było zmienić przepisy żeby tam zaczęli trafiać. Ściema i oszustwo za nasze pieniądze. Ponoć nawet jedna osoba tam zmarła ale jak ich znam to poprawią statystyki. Trzeba udowodnić ludziom że defraudacja na 48 milionów była potrzebna.

 4. TAMCI KRADLI WIECEJ. NOWE HASŁO WYBORCZE PISUARÓW.
  otwarcie będą mogli mówić że będą kradli.
  Nikt was tak nie wydymał jak PISUARY was wydymają.
  jedno mnie cieszy, tyle kasy przeebali że może na wypłaty dla niebieskich rządowych marionetek zabraknie. i wtedy niech do kaczyńskiego idą po pieniądze smerfy.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…