690 680 960

W Szkole Podstawowej nr 7 w Lublinie przebudowano i wyremontowano kuchnię oraz stołówkę (zdjęcia)

Stołówka w Szkole Podstawowej nr 7 w Lublinie wróciła do pracy po kompleksowym remoncie. Generalną przebudowę pomieszczeń i instalacji przeszedł cały trakt gastronomiczny – sala konsumencka, kuchnia, zmywalnia naczyń stołowych, obieralnia, zaplecza kuchenne i sanitarne oraz magazyny.

– W Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego uczniowie korzystają już z nowej stołówki. Przeprowadziliśmy tam generalny remont kuchni i całego traktu żywieniowego. Ważne było również dostosowanie instalacji do obecnych wymogów gwarantujących bezpieczeństwo pracy i użytkowania. Nowy sprzęt i wyposażenie to większy komfort przygotowywania, jak i spożywania posiłków – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Remont i przebudowa polegały przede wszystkim na nowym podziale pomieszczeń istniejącej kuchni wraz z zapleczem, dlatego zakres wykonanych robót architektoniczno-budowlanych był bardzo szeroki. Wydzielono na nowo część kuchenną z pomieszczeniami kuchni, pomieszczeniem obróbki wstępnej, zmywalnią naczyń i pomieszczeniami magazynowymi oraz część socjalną i higieniczno-sanitarną z pomieszczeniem dla personelu, toaletą i wc, pomieszczeniem porządkowym i magazynkiem. Dodatkowo zaprojektowano przestrzeń techniczną na urządzenia technologiczne i centralę wentylacyjną.

Remont we wszystkich pomieszczeniach obejmował skucie i wykonanie nowych tynków i posadzek gresowych, wymianę drzwi we wszystkich pomieszczeniach, roboty wyburzeniowe ścianek działowych oraz wymurowanie nowych. Dodatkowo wykonano nowe okładziny ścienne z płytek i roboty malarskie oraz także montaż na korytarzu nowej poręczy schodowej i balustrady antresol. Ponadto przebudowano przyłącze wodociągowe, wykonano nową instalację wodociągową, kanalizacji sanitarnej i technologicznej dla kuchni z zapleczem. Wykonano również nową wentylację mechaniczną, instalację gazową oraz przebudowano instalację centralnego ogrzewania. W ramach zadania we wszystkich pomieszczeniach wymieniono także instalację elektryczną.

Kuchnia i cały blok żywieniowy po remoncie otrzymały nowy, profesjonalny sprzęt gastronomiczny wykonany ze stali kwasoodpornej oraz meble m.in. regały i stoły robocze, szafy chłodnicze, basen gastronomiczny oraz urządzenia do obróbki termicznej: kuchnie i taborety gazowe, patelnię elektryczną, piec konwekcyjno-parowy oraz różne urządzenia kuchenne i naczynia. Nad urządzeniami zainstalowano gastronomiczne okapy wyciągowe.

Z obiadów przygotowywanych przez stołówkę szkolną korzysta obecnie ponad 260 uczniów. Przebudowa kuchni w SP nr 7 przy ul. Plażowej wraz z zakupem nowego wyposażenia kuchni kosztowała 1,6 mln zł.

(fot. UM Lublin)

8 komentarzy

 1. Moja szkółka 😊♥

 2. Niezapomniana Pani Codello, to były czasy

 3. a za wywalone bezprawnie w błoto pieniążki na koperty sasina można by takie 44 stołówki zrobić a tak …

 4. stare dobre czasy😀

 5. Najlepsza szkoła i nauczyciele ❤

 6. Pyszne obiady a stołówka super wyglada

 7. ROK CZEKALI NA STOŁÓWKĘ I JEDLI OBIADY NA DWORZE WSTYD A DYREKTOR Z PISU

Kursy walut

 • USD 4.2399zł -0.38%
 • GBP 5.2707zł 0.27%
 • EUR 4.5312zł -0.14%
 • CHF 4.6572zł -0.3%

Polub nas