Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Stołpiu przy trasie Lublin – Chełm zbudują chodnik. Prace mają ruszyć już niebawem

W ciągu doby tą trasą przejeżdża ponad 8,5 tys. pojazdów na dobę, tuż obok licznie chodzą zaś piesi. W końcu powstanie chodnik. Prace ruszą w kwietniu.

W przyszłym miesiącu rozpoczną się prace związane z budową chodnika w miejscowości Stołpie. Powstanie on przy drodze krajowej nr 12 Lublin – Chełm i będzie miał około pół kilometra. Ciąg pieszy będzie również oświetlony.

Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w rym miejscu. Odcinek od skrzyżowania przy stacji paliw w kierunku przystanku autobusowego oraz pobliskiego Zespołu Szkół jest bowiem mocno uczęszczany przez osoby piesze.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie zezwolenie na realizację tego zadania. Chodnik będzie odsunięty od trasy o pięć metrów a koszt jego budowy wyniesie ok. 1 mln. zł. Część środków na ten cel wyłożyła również gmina Chełm.

W Stołpiu przy trasie Lublin – Chełm zbudują chodnik. Prace mają ruszyć już niebawem

(fot. GDDKiA)

4 komentarze

  1. Byle tylko to był tylko chodnik, a nie jakiś CPR, po którym nie da się jechać rowerem, bo co 10 metrów 2 razy krawężnik kikuta drogi dojazdowej do nieruchomości.

    • Zanim ktoś zacznie mi ubliżać narzekam na krawężniki w poprzek drogi – niech wskaże mi zwykłą jezdnię drogi, na której występują takie przeszkody jakie niekiedy pojawiają się na drogach rowerowych albo (o zgroza) ciągach pieszo-rowerowych.

  2. Koszt budowy chodnika 1 mln złotych.
    Roczna dotacja dla TVP to 2 mld złotych.
    Jak widać pieniądze w budżecie były, tylko GDDKiA widocznie ich nie potrzebowała, bo nie słyszałem o żadnych protestach. Pracownikom tej instytucji chyba zabici piesi nie przeszkadzają w życiu.

Z kraju