Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

W środę do Polski przyjedzie prezydent Ukrainy

W najbliższą środę, 5 kwietnia do Polski przyjedzie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. W trakcie wizyty zaplanowane jest spotkanie na Zamku Królewskim z Polakami i Ukraińcami przebywającymi w naszym kraju.

– W środę, 5 kwietnia, spodziewamy się oficjalnej wizyty Prezydenta Ukrainy w Polsce. Prezydent Wołodymyr Zełenski w środę po południu na Zamku Królewskim spotka się z Polakami i Ukraińcami przebywającymi u nas – poinformował na Twitterze prezydent Polski Andrzej Duda.

Jak przekazał rano w RMF FM szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta, Marcin Przydacz, prezydent Zełenski chce powiedzieć kilka słów do Polaków, w kontekście tego wszystkiego, co wydarzyło się w ostatnim roku, jak Polacy pomagają Ukrainie, uchodźcom czy przyjmują ich do domów.

To będzie pierwsza oficjalna wizyta prezydenta Ukrainy w naszym kraju od momentu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wcześniej prezydent Ukrainy był z wizytą w Waszyngtonie, Londynie, Brukseli i Paryżu. 

 – Będzie to oficjalna wizyta, natomiast dotychczasowe wizyty prezydenta Ukrainy w innych krajach były wizytami czysto roboczymi. Wołodymyr Zełenski przyjeżdżał do Londynu czy Waszyngtonu w ciszy, w tajemnicy, bez żadnego ceremoniału – powiedział rano Marcin Przydacz.

W planach wizyty ukraińskiego prezydenta jest również spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim.

(fot. KPRP)

55 komentarzy

 1. Dlaczego prezydentem Ukrainy jest Żyd ?.
  Dlaczego zoną prezydenta polski jest żydówka?.
  Dlaczego wy Polacy jesteście tacy ślepi.

  • Polacy nie są ślepi. Wiemy, że wrogiem wolnej Polski i Europy jest putler. Od jutra Finlandia będzie w NATO, także płacz zawijaczy stóp bandażem będzie większy.

 2. Wołyń pamiętamy!

  Przeproś za Wołyń!

  • II wojna światowa szwaby oddajcie nam pieniądze pamiętamy.

  • Tu przeprosiny nic nie dadzą.Niech się sytuacja poprawi to zobaczycie ich wdzięczność za pomoc.

  • Wieśniak z ostrogami przy gumofilcach (dawniej: chłop małorolny)

   Co Ty ? Żydowska duma nie pozwoli nie pozwoli mu przepraszać goi.

  • „Zabijanie niewinnych nie ma usprawiedliwienia. Prosimy o wybaczenie za wyrządzone zbrodnie i krzywdy. Prosimy o przebaczenie i przebaczamy zbrodnie i krzywdy uczynione nam. Jest to jedyna formuła, która powinna być motywem dla każdego ukraińskiego i polskiego serca, które pragnie pokoju i porozumienia” pod którym podpisało się dwóch byłych prezydentów Ukrainy”

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo