Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

W przesyłce znajdowały się tabletki z ekstraktem z pławikonika

Funkcjonariusze celno-skarbowi ujawnili w przesyłce oraz przy podróżnych tabletki z ekstraktem z pławikonika. Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że obrót takimi tabletkami jest nielegalny.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego Pocztowego z Lublina podczas kontroli jednej z przesyłek ujawnili 1200 tabletek zawierających ekstrakt z chronionego, na mocy Konwencji Waszyngtońskiej (CITES), pławikonika. Przesyłka z nielegalną zawartością została nadana na Ukrainie.

Duże ilości tabletek z ekstraktem z tego chronionego gatunku ujawnili również funkcjonariusze służby celno-skarbowej z Oddziału Celnego w Hrebennem.

500 tabletek próbował wwieźć do Polski 47-letni obywatel Ukrainy. Z kolei kierowca jednego z autokarów w apteczce ukrył 400 tabletek. Dodatkowo mężczyzna nie zgłosił przy kontroli wwożonych środków płatniczych – 150 tys. koron norweskich – za co został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że ochronie, zgodnie Konwencją Waszyngtońską, podlegają nie tylko żywe zwierzęta i rośliny, ale także ich części lub produkty z nich wykonane, jak np. specyfiki medycyny azjatyckiej.

(fot. KAS)

11 komentarzy

 1. Komuś konar nie zapłonie 🙁

 2. Magda no i masz lipe

 3. Sądząc po wielkości ego forumowiczów podkreślane na każdym kroku tym, że są kierowcami, że są dobrymi/doskonałymi kierowcami, że lubią wygodne/duże samochody, że lubią szybką jazdę to bardziej specyfiki na powiększanie przyrodzenia miałyby wzięcie wśród forumowiczów.
  A sądząc po rozwoju emocjonalnym czy inteligencji społecznej większości piszących (i domniemanym na tym podstawie wieku) forumowicze powinni brać coś na przedłużenie erekcji niż na wzmocnienie popędu.

 4. Głodnemu zawsze chleb na myśli …To znakomity lek na drogi moczowe i zapalenie nerek .Kiedyś był Gynalgin bardzo popularny i skuteczny lek .

 5. Doktor z Alpejskiej Wioski

  To prawda. Bardzo dobry lek gdy ktoś ma problemy z nerkami układem moczowym, piaskiem jak i kamieniami nerkowymi. A ten kto miał problem z układem moczowym lub dokuczliwymi kamieniami nerkowymi wie jaki jest to niesamowity atak i ból.

 6. a ja się zastanawiam jak wygląda żywy i gdzie występuje pławikonik??

  • Teraz występuje w słoiczku z tabletkami 🙂 a wygląda teraz: Z boku jak prostokąt a od góry jak koło:) czyli walec, taka figura 🙂 A prościej jak tabletka hehee

 7. Wszysko co dobre jest zakazane

  Sikało się po nim na zielono bardzo dobry lek na kamice nerkową .

 8. Wszysko co dobre jest zakazane

  Kamica nerkowa to choroba Lubelska.

 9. No ale te nie wpuszczenie tych tabletek nie spowoduje, że z nich na powrót narodzi się pławikonik ! Ktoś już z niego zrobił tabletki, niezależnie od wszystkiego pławikonik został tabletką!