W przesyłce z zagranicy była substancja psychoaktywna. Adresat został zatrzymany

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej ujawnili w przesyłce kurierskiej 1 kg substancji psychoaktywnej 4-CMC. Sprawę do dalszego prowadzenia przejęła Komenda Miejska Policji w Lublinie. W tej sprawie zarzuty usłyszał mieszkaniec Włodawy.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze służby celno-skarbowej przeprowadzili czynności kontrolne, w wyniku których natrafili na przesyłkę z zagranicy, w której znajdowała się krystaliczna substancja. Jak się okazało, w paczce był blisko kilogram substancji psychoaktywnej 4-CMC. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariuszy służby celno-skarbowej wspierał pies służbowy szkolony do wykrywania substancji odurzających.

Narkotyk wraz z dokumentacją został przekazany Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie bardzo szybko natrafili na trop adresata przesyłki. Jak się okazało narkotyki miały trafić do 39-letniego mieszkańca Włodawy.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzuty udziału w wewnątrzwspólnotowym nabyciu substancji psychoaktywnych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

4-CMC jest zaliczana do substancji psychotropowych. Sprzedawana jest jako tzw. „dopalacz”. Przeprowadzone wyniki badań potwierdziły, że „zażycie substancji 4-CMC może stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzi, jako następstwo wystąpienia silnych efektów toksycznych, w szczególności upośledzenia funkcji układu sercowo naczyniowego (zaburzenia rytmu serca, zmiany ciśnienia krwi), z granicznymi zaburzeniami skutkującymi utratą przytomności z zatrzymaniem krążenia włącznie”.

(fot. KAS)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Co mu zrobią, rudy miał 25kg i tylko na 3 m-c poszedł siedzieć. A teraz chodzi si się śmieje ze wszystkich.

 2. I to wszystko przed świętami, widzicie Wy to ?

 3. zalegalizowac medyczny klefedron

  ku**a szkoda grudy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie