Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

W przesyłce z zagranicy była substancja psychoaktywna. Adresat został zatrzymany

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej ujawnili w przesyłce kurierskiej 1 kg substancji psychoaktywnej 4-CMC. Sprawę do dalszego prowadzenia przejęła Komenda Miejska Policji w Lublinie. W tej sprawie zarzuty usłyszał mieszkaniec Włodawy.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze służby celno-skarbowej przeprowadzili czynności kontrolne, w wyniku których natrafili na przesyłkę z zagranicy, w której znajdowała się krystaliczna substancja. Jak się okazało, w paczce był blisko kilogram substancji psychoaktywnej 4-CMC. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariuszy służby celno-skarbowej wspierał pies służbowy szkolony do wykrywania substancji odurzających.

Narkotyk wraz z dokumentacją został przekazany Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie bardzo szybko natrafili na trop adresata przesyłki. Jak się okazało narkotyki miały trafić do 39-letniego mieszkańca Włodawy.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzuty udziału w wewnątrzwspólnotowym nabyciu substancji psychoaktywnych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

4-CMC jest zaliczana do substancji psychotropowych. Sprzedawana jest jako tzw. „dopalacz”. Przeprowadzone wyniki badań potwierdziły, że „zażycie substancji 4-CMC może stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzi, jako następstwo wystąpienia silnych efektów toksycznych, w szczególności upośledzenia funkcji układu sercowo naczyniowego (zaburzenia rytmu serca, zmiany ciśnienia krwi), z granicznymi zaburzeniami skutkującymi utratą przytomności z zatrzymaniem krążenia włącznie”.

(fot. KAS)

3 komentarze

  1. Co mu zrobią, rudy miał 25kg i tylko na 3 m-c poszedł siedzieć. A teraz chodzi si się śmieje ze wszystkich.

  2. I to wszystko przed świętami, widzicie Wy to ?

  3. zalegalizowac medyczny klefedron

    ku**a szkoda grudy