Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

W paczce miał być zamówiony telefon, była herbata. Po reklamacji otrzymał lusterko

Policjanci ze Świdnika przyjęli kolejne zgłoszenia dotyczące oszustw. W jednym przypadku mężczyzna stracił 26 tys. złotych podczas „inwestycji” w akcje spółki, w drugim zaś zamiast telefonu, w przesyłkach była herbata i luterko.

Do świdnickich policjantów zgłosił się 45-latek i przekazał, że na portalu społecznościowym znalazł ogłoszenie o możliwości zainwestowania w akcje jednej ze spółek. Po wejściu na ogłoszenie i wypełnieniu ankiety skontaktował się z nim konsultant, który polecił wpłacenie 850 złotych jako wstępną kwotę do rozpoczęcia inwestycji.

Następnie otrzymywał kolejne telefony od „konsultantów”. Mężczyzna w celu posiadania większego wkładu własnego, a tym samym większego zysku, zaciągnął dwie pożyczki. Konsultanci pomagali również podczas operacji przy pomocy „zdalnego pulpitu”, czyli specjalnej aplikacji, którą również kazali mężczyźnie zainstalować.

W pewnym momencie kontakt z konsultantami urwał się. Mężczyzna nie mógł już odzyskać „zainwestowanych” środków. W sumie wartość strat wyniosła 26 tysięcy złotych.

Kolejny 45-latek, który zgłosił się na świdnicką policję zawiadomił, że został oszukany przez jedną z firm. Na stronie internetowej zakupił telefon komórkowy o wartości ponad tysiąca złotych.

W przesyłce, którą otrzymał zamiast telefonu znalazł pudełko z herbatą. Złożył reklamację, w ramach której otrzymał kolejną przesyłkę. Tym razem zawartość przesyłki skrywała lusterko. Policjanci ustalają okoliczności obu oszustw.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. Niezły żartowniś! XD

  2. C H C I W O Ś Ć !!! 2 grzech główny.

  3. Coś mi z tym nie Halo zwykły człowiek żeby wziąć pożyczkę by był ganiany z 1.5mc i musiał by stawiać się osobiście żeby wszystko pozałatwiać że jest wypłacalny że nie ma żadnych zadłużeń pozatym dochody bardzo dobre najlepiej jak by zarabiał w setkach tysiącach bank najbardziej zwraca na to uwagę no i oczywiście zabezpieczenie najchętniej jak bierzesz 10% to bank chętnie widział by zabezpieczenie na 100%
    a tu masz Wirytualnie cyk i pożyczka na koncie no Cyrk nie z tej Ziemi a moze to już Mars czy Jowisz

  4. Inwestując w akcje na giełdzie można spodziewać się zysków albo strat… W tym przypadku była to strata ?

    • …a tyle się słyszy, żeby nic nie instalować, żadnych pulpitów zdalnych nie udostępniać… nie ufać przebierańcom z CBŚ, żołnierzom z Ameryki, marynarzom, ale jak zwykle w TVP o tym nie mówią nie uświadamiają emerytów, znając życie wszystkiego winny jest Tusek

  5. hamburk i wszystko jasne

Wiadomości z info112