690 680 960

W paczce do osadzonego zamiast magnezu, był lek psychotropowy (zdjęcia)

Tydzień temu w piątek, w trakcie wykonywanych obowiązków służbowych, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Chełmie udaremnili dostarczenie na teren jednostki substancji niedozwolonych.

W piątek, tydzień temu funkcjonariusz służby więziennej, podczas kontroli paczek do osadzonych za pomocą prześwietlarki RTG określił, iż w paczce adresowanej do osadzonego mogą znajdować się podejrzane substancje.

Informację przekazał pełniącej służbę pielęgniarce. W trakcie kontroli podejrzanej paczki pielęgniarka w jednym opakowaniu ujawniła leki niewiadomego pochodzenia. W opakowaniu zamiast magnezu znajdował się Clonozepam. Tabletki w ilości 175 sztuk zabezpieczono i przekazano funkcjonariuszom Policji.

Kolejny raz dzięki czujności funkcjonariuszy służby więziennej udało się zapobiec przedostania na teren jednostki substancji szczególnie groźnych dla życia i zdrowia osadzonych.

W Clonozepamie znajduje się związek chemiczny z grupy benzodiazepin działający na układ nerwowy, jest to lek psychotropowy o silnym i długotrwałym działaniu.

(fot. SW)

5 komentarzy

  1. He he mało im że i tak w klatkach siedzą bo mają w głowie nie halo. To teraz klatka + psychotropy = mieszanka wybuchowa .

  2. biore clon-y na padaczke alko

  3. Witek ale się załatwiłeś ……..

  4. Niepotrzebnie toto „zabezpieczyli”, trzeba było doprowadzić adresata i kazać mu to od ręki, na miejscu zeżreć – zaoszczędziłoby to sporo podatniczych pieniędzy

  5. Tabletki z krzyżykiem to od bólu głowy😃

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!