690 680 960

W nocy bez świateł ale za to z trawką

We wtorek w nocy Straż Miejska zatrzymała auto, które jechało jedną z lubelskich ulic bez świateł. W środku ujawniono woreczki z narkotykami.

We wtorek po godzinie 22-giej, patrol strażników miejskich przejeżdżał ulicą Droga Męczenników Majdanka w Lublinie. W pewnym momencie strażnicy zauważyli znaki dawane im przez innego kierowcę aby się zatrzymali. Mężczyzna wskazał jadący ulicą samochód, który nie miał włączonych świateł, oraz poinformował, że od pewnego czasu obserwuje to auto i styl jego jazdy, oraz że ma podejrzenie, iż kierujący nim znajduje się pod wpływem alkoholu bądź też narkotyków.

Funkcjonariusze postanowili pojechać za pojazdem aby potwierdzić podejrzenia
czujnego kierowcy. Gdy auto zatrzymało się na jednym ze skrzyżowań na czerwonym świetle, jeden ze strażników podszedł do pojazdu. Kierujący toyotą oraz pasażerowie na jego widok zaczęli zachowywać się niezwykle nerwowo. Po chwili okazało się dlaczego.
-Funkcjonariusz poczuł intensywny zapach marihuany wydobywający się z wnętrza
pojazdu-tłumaczy Ryszarda Bańka ze Straży Miejskiej. Mając uzasadnione podejrzenie iż kierujący może prowadzić auto pod wpływem narkotyków poprosił o zjechanie na pobliski chodnik.

-Z uwagi na to, że zgłoszenie dotyczyło kierowania pod wpływem alkoholu lub narkotyków, a także ze względu na woń marihuany oraz bardzo nerwowe zachowanie mężczyzn, funkcjonariusze dokonali przeszukania kierowcy i pasażerów pod kątem posiadania narkotyków- wyjaśnia Ryszarda Bańka. Młodzi ludzie nic zakazanego przy sobie nie mieli, jednak ich coraz bardziej nerwowe zachowanie zdradzało, że jednak mają coś na sumieniu. Strażnicy dostrzegli również, że co chwila spoglądają na podłokietnik w pojeździe. Po jego sprawdzeniu okazało się że w schowku znajduje się foliowy woreczek z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno-zielonego..

O znalezisku został poinformowany dyżurny, który powiadomił o wszystkim policję. Po przybyciu na miejsce patrolu, funkcjonariusze przekazali policjantom ujętych mężczyzn oraz zabezpieczony susz. Policjanci dokonali zaś szczegółowego sprawdzenia auta, którym jechali mężczyźni i ujawnili kolejny woreczek z podobną zawartością.

Mężczyźni w wieku od 21 do 25 lat zostali przewiezieni na komisariat , gdzie zostały wykonane testy, które potwierdziły, że znaleziony susz to marihuana. – W sumie w posiadaniu mężczyzn było 3,97 grama narkotyku. Kierowca pojazdu został przewieziony na badanie krwi pod kątem obecności narkotyków w organizmie- dodaje Ryszarda Bańka

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.476zł -0.17%
  • GBP 5.4484zł 0.19%
  • EUR 4.6976zł 0.02%
  • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy