690 680 960

W niedzielę rozpocznie się akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

W dniach 23-28 kwietnia na terenie województwa lubelskiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących. Przypominamy, że nie należy dotykać szczepionki.

Szczepionka będzie zrzucana z samolotów w ilości 20 – 30 dawek na 1 km2. Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola, łąki z pominięciem terenów zabudowanych. Dawkę szczepionki stanowi pakiet w postaci stożkowatego krążka o wymiarach 30 mm x 9 mm, koloru brunatnego, o intensywnym zapachu rybim.

Osoba mająca kontakt ze szczepionką powinna niezwłocznie zgłosić się do lekarza medycyny. Każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do lekarza weterynarii.

Nie zaleca się organizacji polowań zbiorowych na terenach objętych szczepieniem w okresie 14 dni od daty wyłożenia szczepionki. Psy należy trzymać na uwięzi, a koty w zamknięciu.

Nie wolno dotykać szczepionki !!!

2017-04-21 07:18:20
(fot. lublin.eu)

22 komentarze

 1. Polowania zawieszone są na miesiąc od wyłożenia szczepionki a nie 14 dni. Zanim coś napiszecie to zweryfikujcie. Pozdro dla redakcji

 2. „Nie wolno dotykać szczepionki” – ja jem bez dotykania.

  Złap se tego lisa i zaszczep, a nie z samolotu coś zrzucasz gdzie popadnie, a potem się dziwisz że ludzie z wykrzywionymi twarzami chodzą po ulicach.

 3. czy redaktor Lis nadal będzie ujadał na łamach Newsweeka?

  • Tobie konkretny to nawet szczepionka nie pomoże. Daj sobie na wstrzymanie z tą polityką bo to słabe jest. Choćby napisali o motylkach jednodniowych to i tak zawsze znajdziesz w tym podłoże polityczne z niekwestionowaną winą poprzedniego obozu rządzących. Masz jakieś kompleksy? Na złodzieju czapka goreje?

   • Konkretny wez ty się chłopie za robotę bo ileż można brać rentę na łeb.

   • Jakoś o polityce w komentarzu słowa nie ma. Bo to jednemu psu na imię burek? Uderz w stół a zakodowany leming się odezwie. Udzielaj się z Kubą na łonecie.

    • Widocznie obrażanie to twój znak rozpoznawczy. Przeczytaj poprzednie komentarze konkretnego, a jest ich sporo to się przekonasz o czym mowa, a jeśli nie umiesz czytać między wierszami to już twój problem. Wyobraź sobie – jeśli potrafisz, że odcinanie się od polityki na tym portalu wcale nie oznacza przynależności do kodu i innych podobnych i nie jest też dla nich wyrazem poparcia. Szkoda, że tego nie rozumiesz.

    • Ty Mietek pilnuj Zochy.

   • ty sie dopiero zaszczep lepiej przeszczepie genetyczny

 4. Dyrdymałko prasowy

  Psy należy trzymać na uwięzi, a koty w zamknięciu – a teściową?
  Niech by sie zaszczepiła na ten wszelki wypadek.

 5. O nie, lisy będą miały autyzm! (sarkazm).
  Ładne zdjęcie do artykułu.

 6. Czy Tomasz też się zaszczepi???

 7. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

  Szczepionka może i dobra, ale moja teściowa rybiego zapachu nie toleruje, alergiczką jest, wysypki dostaje

 8. Brunatny stożkowy krążek, który jedzie śledziem? Jeden dla Jadzi, niech se Jadzia wsadzi

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas