W najbliższy weekend można będzie za pół ceny skorzystać z muzeów, hoteli i innych atrakcji

W ramach akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” w województwie lubelskim będzie można skorzystać z 40 ofert. Rabaty proponują m.in. hotele, muzea czy też przewodnicy turystyczni.

Zbliża się kolejna edycja cieszącej się bardzo dużym zainteresowaniem akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Przygotowało ją Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna. Ma ona na celu prezentację rodzimej oferty turystycznej i zachęcenie Polaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie kraju, również w okresie poza głównym sezonem wakacyjnym.

Jak wykazują dane Polskiej Organizacji Turystycznej, z roku na rok rośnie tzw. turystyka weekendowa. Polacy coraz częściej podróżują, wybierając właśnie krótkie, weekendowe wypady, zwłaszcza kiedy sprzyja temu pogoda. Akcja Weekend za pół ceny ma sprzyjać ożywieniu ruchu turystycznego poza sezonem. W ubiegłym roku w wiosennej i jesiennej edycji akcji wzięło udział niemal 300 tys. osób.

W naszym regionie będzie można skorzystać m.in. z połowę tańszych noclegów w Zamościu, Lublinie, Puławach, Włodawie, Leśnej Podlaskiej, Zemborzycach Tereszyńskich, Krasnobrodzie, Janowie Lubelskim, Janowie Podlaskim, Szczebrzeszynie, w pensjonacie „Uroczysko Zaborek”, agroturystyce Wierzchowiny, kwaterze myśliwskiej Pańków należącej do Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski czy też z usług Ośrodka Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie lub Term Pałacowych w Nałęczowie.

Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej oferuje zwiedzania z przewodnikiem miasta oraz Trasy Podziemnej Oficyn Ratusza, Trasy Turystycznej Bastion VII, a Zamojskie Stowarzyszenie Turystyka z Pasją proponuje Kojec z Makietą Miasta Zamościa w Parku Miejskim oraz wystawę „Koronki, tiurniury, aksamity…”. Połowę tańsze bilety wstępu obowiązywać będą do Muzeum Wsi Lubelskiej, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie jak też Parku Rekreacji Zoom Natury do Laboratoriów Wiedzy i Zoom Exit Room.

Siedlisko Małgorzaty w Cholewiance oferuje zajęcia z zakresu tworzenia tradycyjnych kwiatów ozdobnych z traw, zbóż i ziół oraz pokazy tkania na tradycyjnym krośnie, można się wybrać na niezapomnianą przygodę pełną legend, ciekawostek z przeszłości i anegdot o dawnych mieszkańcach wycieczkę po Lublinie, skorzystać ze zwiedzania „Lublin w pigułce” z przewodnikiem, czy też przejazdu busikami Lublin City Tour. Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zaprasza na Spektakl „Diabeł i tabliczka czekolady” w reżyserii Kuby Kowalskiego.

Aktywny Wypoczynek Sławatycze zaprasza na spływ kajakowy Bugiem ze Sławatycz do Jabłecznej z możliwością przedłużenia do Szostak, zamojska kawiarnia Mazagran obniża ceny kilku kaw, herbat oraz chałwy, będzie też można w Lublinie wynająć taniej busa. Podobne propozycje znaleźć można w każdym województwie.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Świetna sprawa!!!!

  2. Jerzy Gondol Znadwisły

    Ciekawe ile osób stać będzie zubożyć budżet domowy i pognać np. z Lublina do Zamościa żeby zobaczyć to co pewnie widział kilkanaście razy, albo na „odwyrtkę”, czyli z Zamościa do lublina, żeby jeszcze raz zobaczyć atrakcyjne krematorium na Majdanku, albo do wyboru, skorupy na Zamku, czy zamkniętą Arenę.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych