Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

W miniony weekend policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali 19 praw jazdy i ujawnili 12 kierowców po alkoholu

Od piątku do niedzieli policjanci z lubelskiej drogówki skontrolowali ponad 700 kierowców. W trakcie działań ujawnili 12 kierujących po alkoholu i zatrzymali 19 praw jazdy za nadmierną prędkość.

W miniony weekend lubelscy policjanci prowadzili intensywne działania na drogach, zwłaszcza w miejscach, gdzie dochodzi do wypadków drogowych oraz przekroczeń obowiązujących przepisów.

Od piątku do niedzieli mundurowi skontrolowali ponad 700 uczestników ruchu drogowego i ujawnili 680 wykroczeń. Funkcjonariusze zatrzymali 19 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h oraz ujawnili 12 kierowców pod wpływem alkoholu.

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, funkcjonariusz ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Kierujący musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Za to im płace. Chociaż nie jestem zadowolony bo mało patroli widzę. Tylko siedzą i pierdzą w stołek bynajmniej w Łęcznej.

  2. Brawo police,tylko to bez skuteczne,bo ten co odmówił przyjęcia MK tak jak ja to w Sądzie wygrałam.Mam.i jazda.

  3. Zapewne 90% zatrzymanych praw jazdy,to przypadki z Al.Tysiąclecia. Jechałem tamtędy w piątek wieczorem,trochę się zapomniałem i miałem około 90 km/h. Panowie z suszarką nawet na mnie uwagi nie zwrócili. Ewidentnie polują tam na tych co mają ponad stówkę.

  4. Zapewne Al. Solidarności zatoka przed skrzyżowaniem z Sikorskiego, znaki postawione wbrew rozporządzeniu Ministra Infrastruktury, nowy projekt oznakowania leży w WRD KMP na Północnej i czeka na opinię ale zaopiniowanie pozytywnie odbierze możliwość odbierania praw jazdy w tym miejscu i statystyki drastycznie spadną.

  5. ciekawe ilu protestujących wczoraj zatrzymali przy użyciu „g”. nie przyznali się :]

Wiadomości z info112