Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie trwa Festiwal „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski” (zdjęcia)

W sobotę na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, rozpoczęła się V edycja festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”. Jest to wspólne wydarzenie trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego.

Festiwal „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski” ma na celu prezentację kulinarnego bogactwa, kultury stołu, a także rękodzieła i innych form tradycyjnej aktywności kulturalnej regionów z województw lubelskiego, podkarpackiego oraz podlaskiego. Wydarzenie ma charakter festynu plenerowego, w czasie którego twórcy i producenci prezentują, poddają degustacji, a także sprzedają swoje wyroby.

Podczas festiwalu zostaną zorganizowane dwa konkursy: na najciekawsze stoisko wschodnich ziem Polski oraz na najlepszy smak wschodnich ziem Polski. Ich celem jest popularyzowanie produktów i potraw pochodzących z województw lubelskiego, podkarpackiego oraz podlaskiego, identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o regionalnych potrawach i produktach stanowiących dziedzictwo kulinarne trzech kuchni, jak też zapoznanie szerszego grona odbiorców z produktami i potrawami charakterystycznymi dla lubelskiej, podlaskiej i podkarpackiej kuchni regionalnej.

Pierwsza odsłona Festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski” miała miejsce 1 sierpnia w Baszni w województwie podkarpackim. W Lublinie wydarzenie będzie można odwiedzać jeszcze jutro w godzinach od 10.00 do 18.00.

(fot. lublin112)

3 komentarze

  1. a gdzie widzowie, vel potencjalni klienci ??? Ani widu ani słychu … Tego typu tzw. „festiwale” już się przejadły ….

  2. Szczególnie zapraszamy na degustację kuchni bliskowschodniej- konkretnie potrawy z grzybów 🙂

  3. Szlak to trafia na widok cen.