W Lublinie otwierają największą w Europie wystawę budowli z klocków Lego (zdjęcia)

Ponad 100 makiet składających się z tysięcy modeli, zaś całość zbudowana łącznie z ok. 5 mln klocków. Zupełnie nową ekspozycję budowli z klocków Lego, która swoją premierę miała w grudniu w Warszawie, oglądać będzie można w Lublinie.

W sobotę w galerii handlowej Skende Shopping w Lublinie otwarta zostanie największa w Europie wystawa budowli z klocków Lego. Na powierzchni 2 tys. m kw znajduje się ponad 100 makiet składających się z tysięcy modeli. Całość została zbudowana łącznie z ok. 5 mln klocków. Wszystko przywieziono 10 ciężarówkami. Wystawa pierwotnie miała zostać otwarta 19 marca, jednak plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

Jak tłumaczył organizator wystawy, od siedmiu lat zajmuje się kolekcjonowaniem klocków lego, budowaniem z nich niezwykłych rzeczy, a następnie pokazywaniem ich na wystawach. W tym czasie odbyło się 65 eventów w 9 krajach w Europie. W Lublinie wystawę można oglądać po raz trzeci, jednak jest to zupełnie nowa ekspozycja, która swoją premierę miała w grudniu w Warszawie. Z kolei budowle, które mieszkańcy Lublina mogli oglądać dwa i pięć lat temu, aktualnie prezentowane są m.in w Madrycie. Później trafić mają do Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Wystawa jest podzielona na kilkanaście stref tematycznych. Wśród nich są m.in strefy: edukacyjna, zmysłów człowieka czy też aleja gwiazd muzyki, na której obok Freddiego Mercurego, Elvisa Presleya, Grzegorza Markowskiego oglądać można zbudowaną z klocków Lego postać urodzonego w Lublinie Krzysztofa Zalewskiego. Z klocków odwzorowano także 7 cudów świata. Po raz pierwszy podziwiać można również budowlę z innego kontynentu. Jest to model Watykanu, który przez kilka lat składał ksiądz z Pensylwanii. Jest też wpisana do księgi rekordów Guinnessa replika katedry Notre Dame. Wrażenie robi również Batmobil, czyli pojazd Batmana. Ma on 7 m długości i zbudowano go w skali 1:1 z ponad miliona klocków.

Obok wystawy jest także Strefa Zabawy o powierzchni 300 m2 z krainą Friends, wielkim miastem wprost z Lego City i przestrzenią dla najmłodszych. Dostępna będzie także wyjątkowa wystawa dla miłośników selfie, czyli Trick Gallery. W tej strefie znajduje się 30 realistycznych i inspirowanych życiem zdjęć, opierających się na złudzeniu 3D, które pobudzają wyobraźnię i kreatywność dzięki szerokiej gamie magicznych sztuczek. Zwiedzający będą mogli sobie zrobić wiele niecodziennych zdjęć. Całość pozostanie w Lublinie do 30 sierpnia.

(fot. lublin112)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. No……. wiadomo Miasto Inspiracji

 2. Kraina Chichów

  Po ile bilety i gdzie dokładnie w Skende?

 3. obejrzałem zdjęcia i juz nie musze iść.

 4. Polecam wszystkim zapoznać się ze Śląskim tematem ”kolejkowo”.

 5. W Skande tam gdzie był spożywczy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS