Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odbywa się festiwal graffiti Meeting of Styles (zdjęcia)

W sobotę w Lublinie rozpoczął się festiwal graffiti Meeting of Styles 2020. Zielone tereny rekreacyjne przy galerii handlowej Skende zamieniły się w przestrzeń pełną inspirującej sztuki miejskiej.

Ściana wzdłuż pumptracka przy galerii handlowej Skende, która pojawiła się w zeszłym roku, została w sobotę pokryta nowymi pracami graficiarzy biorących udział w tegorocznej edycji Meeting od Styles.

W tym roku galeria prac artystów powiększyła się o kolejne metry tak, aby można było przez cały rok cieszyć się ich widokiem. Wszystko po to, aby pokazać, że graffiti jest jednym z rozwijających się kierunków sztuki w przestrzeni publicznej.

Meeting of Styles to prawdziwe, międzynarodowe święto graffiti. Począwszy od 2002 r. zorganizowano ponad 1 000 edycji na całym świecie (w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Azji), w których uczestniczyło 200 tysięcy artystów. W tym roku w Lublinie odbywa się 10. jubileuszowa edycja.

Ze względu na aktualną sytuację dotyczącą epidemii i bezpieczeństwo uczestników w tegorocznej edycji wezmą udział tylko krajowi writerzy, a ilość artystów została ograniczona do grupy ok. 50 osób. Organizatorem wydarzenia jest lokalna grupa projektowa Magnifiko, działająca w przestrzeni miejskiej.

Harmonogram na niedzielę 2 sierpnia
11:00 – 18:00 open graffiti jam w przy obwodnicy miasta za Muzeum Wsi Lubelskiej

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. Na maski z filtrami już chłopaków nie stać… ale to ich zdrowie, jak lubią wdychać opary z farby to ich sprawa.

  2. Na to oczywiście pieniądze w budżecie miasta są. A jaki jest ślad węglowy tego wydarzenia? Ile aerozoli przedostało się do atmosfery? Wymowne zdjęcia stosów pustych puszek po farbie w sprayu.

  3. impreza wandalizmu i antykultury

    Masońsko-lewacka impreza wandalizmu, dewastacji i antykultury wg nwo.

  4. Szkoła frankfurcko-marksistowska

    Idzcie pseudo-artystyczne lewaki sobie po własnych domach i mieszkaniach gryzmolcie szatany, bohomazy i inne psychodeliki. Co wlasnych mieszkań nie macie?? Chciecie znowu od panstwa darmo otrzymac? Soros i Rotszyt tak słabo płaci?

  5. Dziś ażeby obejrzeć sztukę, należy obejść tzw. galerię sztuki dookoła, nie wchodząc do środka i nie oglądając „kamienia na krześle”.

Z kraju