W Lublinie odbędzie się zgromadzenie „Lublin przeciw przemocy! Solidarnie z Białymstokiem”

Jutro w Lublinie odbędzie się zgromadzenie „Lublin przeciw przemocy! Solidarnie z Białymstokiem”. Jego organizatorem jest Marsz Równości w Lublinie, Lubelska Koalicja na Rzecz Kobiet, Komitet Obrony Demokracji Lubelskie i środowiska lewicowe.

Zgromadzenie organizowane jutro w Lublinie jest reakcją na ataki na uczestników i uczestniczki Marszu Równości w Białymstoku.

– Osoby LGBT spotykają się z przejawami agresji słownej i fizycznej, doświadczają nietolerancji w codziennym życiu. Podczas Marszu Równości w Białymstoku doszło do niespotykanej eskalacji tych doświadczeń. Kolejnym aktem dyskryminacji była naklejka rozpowszechniana z Gazetą Polską, przypominająca najgorsze w historii współczesnej czasy faszyzmu – informuje Magdalena Bielska.

Po zajściach podczas Marszu Równości w Białymstoku Podlaska Policja, po analizie materiału z monitoringu, ustaliła tożsamość 104 osób, które w sobotę 20 lipca łamały prawo. Z 77 osobami zostały już wykonane czynności w związku z popełnionymi przestępstwami lub wykroczeniami. Ustalaniem tożsamości osób, które złamały prawo, zajmuje się specjalna grupa białostockich funkcjonariuszy.

– Stańmy razem, manifestując swoje wsparcie i solidarność. Twórzmy bezpieczną przestrzeń dla wszystkich, bez wykluczenia. W Lublinie i w Polsce wszyscy jesteśmy u siebie – zachęca Magdalena Bielska.

Zgromadzenie „Lublin przeciwko przemocy” odbędzie się w poniedziałek 29.07.19, o godz. 18:00, na pl. Litewskim.

(fot. lublin112.pl)

126 komentarzy

 1. Czy Ci inni LGBT-owcy muszą pokazywać i demonstrować swoją inność publicznie ? Czy jak ktoś jest **** to musi wiedzieć że dla większości ludzi jest zgorszeniem i nie jest to normalne chodzenie za rękę czy całowanie się publicznie ! Niech się wypowiedzą ludzie którzy mają małe dzieci i wytłumaczą swoim dzieciom że wujek z wujkiem to nie jest coś normalnego – pomimo że są fajni i mają kolorowe flagi ! Musicie wiedzieć że homoseksualizm często jest zaburzeniem seksualnym z dzieciństwa np. przez molestowanie seksualne ! Jeżeli uważacie że homoseksualizm jest OK to nie można tak tępić pedofilii która „buduje” często homoseksualizm !
  Chyba widać po reakcjach jakie są podczas tych marszy że jednak nie jest to normalne skoro wzbudza tak duże silne wzburzenie społeczne !

  • Lecz się, po pierwsze do książek i przestań wypisywać brednie, o których nie masz pojęcia homoseksualizm dawno jest wykreślony z listy chorób, zaburzeń i tym bardziej dewiacji. Żadna orientacja nie jest zaburzeniem. Twoje wymyśl obrażają i powinny być karane. Poczytaj rzetelnych książek i się dowiesz i nie pieprz głupot wyssanych z palca. Jestem homo i nic nie jest prawdą co piszesz. Urodziłem się już homo o taki zostanę. Nikt i nic tego nie może zmienić.

 2. A kto zorganizuje marsz solidarujący się z zatrzymanymi w Białymstoku patryjotami?

 3. Ewka gadasz głupoty. Kto Ci zabrania mieć partnerkę? Chcesz dziedziczyć idź do notariusza. Źle Ci w Polsce? Jedz tam gdzie będzie Ci dobrze jesteś wolną osobą. I zrozum że demokracja polega na tym że większość dyktuje prawa. Nie narzucaj innym co mają myśleć Twoje potrzeby są Twoimi zachciankami nie muszę tego słuchać. Nie wyzywaj od Polaczkow bo to o Tobie świadczy. Nie każdy kto ma inne zdanie od Twojego jest faszystą czy homofobem. Mowa nienawiści no właśnie zastanów się czy jej nie uprawiasz i zrozum że komuś może się po prostu nie podobać ustawianie wieńców. Idź pod sejm po co protestować w Lublinie co to da? Nie jest to prowokacja? Mamy prawo i stosuj się do niego szanuj ludzi i odmienność bo jesteś zafiksowana tylko na swoich sprawach.

 4. Czy do korowodu dziwaków-rewolucjonistów dołączą również literka P, czyli księża z pod znaku teologii wyzwolenia oraz literka Z, czyli miłośnicy chomików i taśmy klejącej?

 5. dewiantów w czarnych sukienkach też ukarać ?

 6. mam pytanie do LGTB jak zamierzacie przetrwać skoro nie możecie się rozmnażać?

 7. O masz! Bozia przyszła, deszcz przyniosła. Czyżby zlot dziwaków LPGTDI z pod fałszywej tęczy spłynął rynsztokiem? 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku