Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie głośno o porwaniu dziecka pod Felicity. To kolejna plotka i nakręcanie spirali strachu

Po raz kolejny w sieci zaczęła krążyć informacja o rzekomym porwaniu dziecka. Podobnie jak w poprzednich przypadkach jest to kłamstwo mające wzbudzić niepokój wśród społeczeństwa.

W piątek na jednej z Facebookowych grup mieszkańców Lublina opublikowana została informacja o porwaniu dziecka sprzed centrum handlowego Felicyty. Jak wskazuje kobieta, która opublikowała historię, zdarzenie miało mieć miejsce w czwartek. Kiedy matka umieszczała w foteliku starsze dziecko, podjechał samochód, a znajdujące się w nim osoby zabrały 7-miesięcznego malucha i z piskiem opon odjechali.

Użytkowniczka grupy dodaje, że policja odnalazła porwane dziecko, kiedy sprawcy udawali się z nim na granicę z Niemcami. W tej sprawie zatrzymane zostały trzy osoby, jednak wciąż ma być poszukiwanych kolejnych… 17 osób. Jakby tego było mało, ci sami sprawcy mieli usiłować porwać jeszcze 14-latkę.

Historia ta mocno zaniepokoiła mieszkańców, w ostatnim czasie kilkanaście osób skontaktowało się z nami w tej sprawie. Choć sam opis zdarzenia wydaje się mocno podejrzany, gdyż kobieta wskazuje, że informację posiada od bratowej, która słyszała to od znajomej, to postanowiliśmy dokładnie to sprawdzić. Policja była mocno zaskoczona całą sytuacją, gdyż tak jak się można było spodziewać, cała sprawa okazuje się nieprawdą.

-Nie prowadziliśmy i nie prowadzimy żadnych czynności związanych z porwaniem dziecka a tym samym z opisaną historią. Informacja ta jest nieprawdziwa – zapewnia nadkom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Pogłoski o rzekomych porwaniach dzieci rozsiewane są na portalach społecznościowych co pewien czas. Tego typu plotki nakręcają jedynie spiralę strachu. W ostatnich latach jest to już kolejny tego typu przypadek, kiedy to pojawiają się informacje o podobnych zdarzeniach. Za każdym razem są one nieprawdziwe.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

20 komentarzy

  1. Ten naród już cofa się do Mieszka .

  2. To już teraz rozumiem czemu tak ludzie patrzą na mnie z nienawiścią gdy wysiadam zaniedbany na parkingu felicity ze swojego szrotowca.Ludzie nie patrzcie tak na mnie.Ja nie porywam ludzi . Ktoś kto, by porywał zapewne nie jeździ zlomowozem a superbryką i jest ekstra zadbany

  3. Puchacz nawet jak byś ochojską torturował ,to i tak zagłosuje ona na rdzennego czy rdzawego Pplaka- Donalda T.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo