690 680 960

W lubelskim skansenie powstała ścieżka ornitologiczna. Jej otwarcie nastąpi we wtorek

W Dzień Dziecka o godzinie 13.30 przy recepcji Muzeum Wsi Lubelskiej zostanie oficjalnie otwarta ścieżka ornitologiczna. Z tej okazji skansen przygotował dodatkowe atrakcje dla zwiedzających.

W Muzeum Wsi Lubelskiej wiosna w pełni. Od kilku tygodni prowadzone są prace polowe, na świat przychodzą kolejne zwierzęta gospodarskie. Duże ożywienie widać, a przede wszystkim słychać także u skrzydlatych dzikich mieszkańców lubelskiego skansenu. Już niebawem będzie można wybrać się na spacer obok miejsc, które zamieszkuje kilkadziesiąt gatunków ptaków.

We wtorek 1 czerwca nastąpi bowiem oficjalne otwarcie ścieżki ornitologicznej. Została ona opracowana w oparciu o miejsca gniazdowania aż 99 gatunków ptaków zamieszkujących lubelski skansen. Przy odrobinie szczęścia, będzie je można zaobserwować przemierzając ścieżki Muzeum. Ścieżka została opracowana w ubiegłym roku w ramach projektu zrealizowanego przez Muzeum Wsi
Lubelskiej zatytułowanego „Kształtowanie postaw prośrodowiskowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz ochrona zasobów przyrodniczych Muzeum Wsi Lubelskiej”.

W tamach otwarcia ścieżki Muzeum przygotowało dodatkowe atrakcje. Osoby przybyłe do skansenu otrzymają w recepcji bezpłatny egzemplarz „Przewodnika po ścieżce ornitologicznej w Muzeum Wsi Lubelskiej”. Będzie też projekcja filmu o bogactwie awifauny na terenie skansenu oraz wystawa prezentująca współczesne modele ptaków oraz wybrane muzealia związane z ornitologią. Na najmłodszych ma też czekać kącik z kolorowankami ptaków.

(fot. E. Krysińska)

2 komentarze

  1. Na zdjęciu z dwoma ptakami, ten po lewo krzykliwy rozdarty i pretensjonalny, ten po prawo to samiec

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku