Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

W latarce ukrył broń „samoróbkę” i amunicję

Łęczyńscy kryminalni na jednej z posesji w Łęcznej odnaleźli broń palną oraz amunicję typu „dum-dum”. Nielegalny arsenał, należący do 56-latka, ukryty był w latarce.

Łęczyńscy kryminalni ustalili, że jeden z mieszkańców Łęcznej może posiadać nielegalną broń i amunicję. W trakcie przeszukania domu zajmowanego przez 56-latka policjanci znaleźli broń palną wykonaną metodą samodziałową oraz amunicję typu „dum-dum”.

Przedmioty były ukryte w latarce. Kryminalni zabezpieczyli nielegalny arsenał Teraz przekazany on będzie do badań laboratoryjnych w celu określenia, czy zabezpieczona broń jest bronią palną w rozumieniu ustawy o broni i amunicji oraz czy jest sprawna technicznie i zdolna do oddawania strzałów.

Badania laboratoryjne pozwolą sprawdzić czy broń była wykorzystana do popełnienia jakiegoś przestępstwa w przeszłości. Jak ustalili łęczyńscy policjanci mężczyzna otrzymał broń i amunicję kilka lat temu od swojego znajomego.

Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

68-112064

2017-08-31 17:36:22
(fot. Policja Łęczna)

13 komentarzy

 1. Skąd informacje o rodzaju amunicji?
  Ja na zdjęciu widzę 3 zdeformowane mechanicznie standardowe naboje (9 mm?), a nie amunicję DUM-DUM. 🙂
  Kawałek rurki to broń?
  Mam nadzieję, że biegli wykażą się odrobiną „biegłości” i odrzucą starania Policji o nazwanie tego „bronią palną”.
  Wcale bym się nie zdziwił, gdyby żaden z tych nabojów nie był sprawny.

 2. Jestem ciekaw jak policjanci ustalaja ze dana osoba moze posiadac bron palna i amunicje?

  • Znajomy zakapuje jak go złapią na czymś innym, ew. są tacy, którzy strzelają z ucha za kasę.

 3. Ordery już rozdane ? Czemu nie pokazują zdjęcia tej broni, tylko jakieś stare zardzewiałe naboje i jakąś rurkę ? To żart, fake-news, czy nagła potrzeba sukcesu ?

 4. Dlaczego nie pokazano tych „dumdumów” od strony spłonek, być może, ze to amunicja dekoracyjna dostępna na Allegro po złotówce za sztukę w dowolnych ilościach i bez potrzeby posiadania jakichkolwiek zezwoleń.
  Większy kaliber kosztuje ciut drożej, np. ja do „kałacha” płaciłem po 1,20.

 5. To samoróbka dum-dum, ta przeróbka spowoduje tylko mocniejsze „zgrzybkowanie” pocisku i większe spustoszenia w ranie po trafieniu lub ewentualnie defragmentację pocisku na ileś tam kawałków .Tak czy siak wesoło by nie było, w czasie ostatniej wojny żołnierze złapani z takimi „pestkami” przez stronę przeciwną dostali by czapę od zaraz .

 6. Zalegalizować posiadanie broni i po temacie.