W kraju wykonano ponad 3,2 mln szczepień, doszło do 3 456 niepożądanych odczynów poszczepiennych

Do soboty w kraju w ramach Narodowego Programu Szczepień wykonano ponad 3,2 mln sczepień. W trakcie szczepień doszło do 3 456 niepożądanych odczynów poszczepiennych, w tym zgonów.

Do soboty w Polsce wykonano 3 269 812 szczepień, w tym pierwszą dawką 2 101 754, zaś drugą dawką 1 168 058. W trakcie szczepień doszło do 3 456 niepożądanych odczynów poszczepiennych, a 4 836 dawek szczepionki zutylizowano.

Liczba dawek dostarczonych do Polski wynosi 3 853 310, do punktów szczepień dostarczono 3 505 500 dawek szczepionki. Stan magazynu – w tym dawki na II szczepienie i w trakcie realizacji 347 810.

W woj. lubelskim wykonano ogółem 188 927 szczepień, liczba szczepień 2 dawką w regionie to ogółem 67 172. W Lublinie wykonano 60 599 szczepień, zaś drugą dawkę przyjęły 22 472 osoby.

Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 3 456 niepożądane odczyny poszczepienne, z czego 2 945 miały charakter łagodny – czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia. Do 27 lutego w raporcie NOP znalazły się informacje o 24 zgonach.

Pełny, aktualny raport NOP znajdziecie tutaj

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Kilka pytań ?
  Na jakiej podstawie pseudo-komisja pod wodzą nijakiego Horbana stwierdziła wbrew zaleceniom i opiniom producentów szczepionki Astra-zeneca , że można stosować szczepionkę u osób w przedziale wiekowym 65-69 lat.
  Dlaczego w/w szczepionką nie szczepi się policji , służb , wojska itp
  Czy wiadomo dlaczego Niemcy w większości nie chcą tej szczepionki.

  • Odpowiadam: Wiadomo tylko to, że masz ogromne deficyty w rozwoju intelektualnym.

  • Jesteś na tyle głupi aby samemu nie czytać aktualnych informacji?
   1)
   Brytyjska Agencja ds. Regulacji Leków i Produktów Zdrowotnych (MHRA) dostała dodatkowe dane od firmy AstraZeneca. Po ich analizie oświadczyła, że potwierdzają one, że szczepionka przeciw COVID-19 jest skuteczna także w przypadku osób starszych.
   Na podstawie dodatkowych danych Światowa Organizacja Zdrowia wskazała, że szczepionka jest bezpieczna i skuteczna dla tych grup wiekowych.
   Dlaczego uważasz, że była to samodzielna decyzja „jakiejś pseudo-komisji”?
   2)
   Ponieważ nie rozpoczęło się jeszcze szczepienie służb, o których wspominasz.
   Ale jeśli załatwisz odpowiednio wysokie dostawy szczepionki Astra-Zeneca – to będą szczepieni również tymi szczepionkami.
   3)
   Bo wśród Niemców są również takie głąby jak ty 🙂
   Pocieszające? 🙂

   • Z Astrą jest podstawowy problem. Dzień po szczepieniu trzeba planować wolne w pracy. Na 10 znajomych zaszczepionych nauczycieli (łącznie ze mną) 9 mocno chorowało (około 10h po szczepieniu zaczyna się ból głowy, dreszcze lub nudności, pierwsza noc u wszystkich nieprzespana i tak do 12-24 godzin).
    W przypadku służb mundurowych masowe zwolnienia nie są pożądane…

 2. Do Akuk i odpowiedź
  Dziękuję za odpowiedzi.
  Następnym razem przed napisaniem informacji włóżcie sobie lodu w majtki

 3. Niewygodne fakty są zamiatane pod dywan bo to największa kasa, większą niż watykan… A lekarze, farmaceuci i cała branża dostają dużo $$$ za promowanie szczepień od dawien dawna 🙂 Poczytajcie: h t t p s….. polskiefakty.pl/rakotworczy-wirus-sv40-w-szczepionkach-przeciw-polio/

 4. Onufry z Czereśni

  Powikłania ma dużo, dużo więcej zwłaszcza, po szczepionce Astra, nie wszyscy po prostu je zgłaszają.

 5. Z punktu widzenia prawnika. Bierzecie udzial w eksperymencie medycznym gdyz szczepionki zostaly dopuszczone do obrotu w trybie emergency. Bez wyraznej pisemnej zgody zgodnie z konwencjami miedzynarodowymi, w tym helsinskiej i norynberskiej, nikt nie moze zostac zmuszony do udzialu w eksperymencie medycznym. Sami ustawiacie sie w kolejki po szczepionke. Firmy farmaceutyczne uzyskaly tzw. legal indemnity czyli zostaly zwolnione z odpowiedzialnosci prawnej za jakiekolwiek skutki uboczne. W przypadku powiklan ( a te moga nastapic nawet lata po szczepieniu) nie bedziecie w stanie dostac zadnego zadoscuczynienia. Trudno bedzie wykazac zwiazek przyczynowo-skutkowy ( za przyklad podajmy utrate plodnosci, Pfizer oficjalnie mowi w dokumentach ze wplyw na plodnosc jest nie przebadany). Moglbym kontynuowac ten wywod przez kolejna godzine. Przynajmniej.

 6. I już Cię lubię rzymski Maksiku 🙂

 7. Marsiku 🙂 literówka

 8. Szybciej się szczepcie, wirus tak szybko mutuje… A pan biznesmen zaciera ręce bo już niedługo dodali wam trzecią dawkę. A później kolejną i kolejną i kolejną. Kasa musi się zgadzać. No chyba że wierzycie że jak się zaszczepicie to wirus zniknie:D

 9. Ten raport NOP wspólny dla różnych szczepionek to jest jakaś parodia chyba.
  Wygląda na to, że MZ pojęcia nie ma czym NOPy są i do czego służą.

  Droga redakcjo, może napisalibyście artykuł o tym czym te NOPy właściwie są i może wtedy ktoś z ministerstwa przeczyta i się ogarnie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.794zł 0.51%
  • GBP 5.2622zł 0.25%
  • EUR 4.5539zł -0.25%
  • CHF 4.145zł -0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS