Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

W kraju jest już 47,6 tys. osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Rusza kampania informacyjna #SzczepimySię

Ministerstwo Zdrowia w piątek rano poinformowało, że w kraju mamy już 47,6 tys. osób, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19. Od kilku dni na ulicach polskich miast pojawiają się billboardy w ramach rządowej akcji informacyjnej #SzczepimySię.

Ministerstwo Zdrowia od kilku dni podaje informację o ilości osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 w Polsce. Obecnie szczepienia trwają w grupie „0”, czyli osób będących na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. Do dzisiaj pierwszą dawkę szczepionki przyjęło 47,6 tys. osób.

Jednocześnie w kraju trwa kampania informacyjna rządu dotycząca Narodowego Programu Szczepień. Na ulicach miast pojawiają się kolejne billboardy #SzczepimySię. Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków rozpocznie się najprawdopodobniej 15 stycznia 2021 r. Właśnie dlatego rząd z wyprzedzeniem uruchomił kampanię informacyjną, żeby do szczepień zachęcić jak najwięcej osób.

Liczba nowych billboardów stale rośnie. Kampania outdoorowa zostanie wsparta komunikacją cyfrową – ekranami LED, na których zagoszczą animacje informacyjne. Oprócz tego zaplanowano kampanię informacyjną w radio, telewizji oraz mediach społecznościowych. Do kampanii #SzczepimySię dołączyło również ok. 50 sportowców, związków i klubów sportowych współpracujących z PKN Orlen oraz Energa SA – m.in. Piotr Małachowski, Paweł Fajdek, Maria Andrejczyk, Kamila Lićwinko i Jakub Przygoński.

Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.

(fot. MZ)

18 komentarzy

 1. Czy cała patocelebrycja i wszyscy komuniści już zaszczepieni?

 2. Na razie to jest propaganda prowadzona i jakiś cyrk ze szczenieniami na antenie TV a nie kampania informacyjna..

  • na razie trzeba pokazać ciemnemu ludowi że „światli medycy” się szczepią i że to bezpieczne, dobre a co najważniejsze darmowe… i trzeba się w kolejkę zapisać bo czym prędzej tym lepiej…
   tylko ojojoj czasami zapomnieli podczas tych medialnych szopek napełnić strzykawek… choćby solą fizjologiczną…
   Pomimo tego większość społeczeństwa mających trochę rozumu nie zamierza zostać królikiem doświadczalnym więc trzeba najpierw marchewką… potem zostanie druga metoda…

 3. Za to większość katopatologi wierzy w spiski i szczepić się nie zamierza

  • Tym lepiej. Nie jestem w grupie ryzyka, więc muszę czekać do 15-ego i mam nadzieję, że dzięki oszołomstwu nie będzie kolejek.

  • Wierzyć to sobie można w co się chce ale trzeba być totalnie ślepym, żeby uważać że to planowane wyszczepienie wszystkich ma coś wspólnego z tą całą Covido’zą.

  • Przeczytaj uważnie kartę informacyjną tej „szczepionki” to przestaniesz bredzić o spiskach!!!
   Po medialnych szczepieniach pustymi strzykawkami medyków i innych czary mary teraz pora na testowanie „szczepionki” na ciemnym przestraszonym społeczeństwie… czyli darmowych świnkach doświadczalnych…

 4. Onufry z Czereśni

  Dlaczego ozdrowiency mają się szczepić? Te 47 tys. to dane tak, samo wiarygodne jak liczby zachorowań. Papier wszystko przyjmie.

  • Pewnie już niedługo usłyszymy jakieś „wiarygodne” uzasadnienie, które przekaże nam Pan Niedzielski lub inny podobny..

 5. Szedł Miller ulicą i go zaszczepili.

 6. Izrael – niecałe 9 milionów mieszkańców, 150 tysięcy szczepień dziennie, czas do zaszczepienia całości populacji jedną dawką przy obecnym tempie szczepień (mowa o jednej dawce, bo dostali szczepionkę Moderny już) – 60 dni.
  Polska – niecałe 38,5 miliona mieszkańców, 15 tysięcy szczepień dziennie, czas do zaszczepienia całości populacji – ponad 2500 dni (zakładając, że podawanie drugiej dawki szczepionki Pfizera nie „przytka” punktów szczepień i utrzymają one dotychczasowe tempo).

  Brawo.
  Po raz kolejny Polska Mistrzem… Polski!

  • Niesprawdzona terapia genowa może doprowadzić do masowej depopulacji społeczeństwa wiec dobrze że nie da się wszystkich na raz wyszczepić jak zwierzęta bo będzie można przerwać ten proceder jak będzie zbyt wiele powikłań. Zastanawiam się tylko nad tym ile to jest zbyt wiele w tym przypadku.

   • 3 kłamstwa w jednym zdaniu. Nie jest to ani terapia ani genowa ani nie sprawdzona. Ale trzeba być dobrze stukniętym żeby wierzyć że Kraśnik jesy centrum świata i tyllo on przetrwa „masową depopulację”. A Polska cóż ..jest na swoim miejscu, zarówno pod wzgledem nauki, dochodu, wyksztalcenia, słuzby zdrowie, czy sportu…około 40-50 pozycja na świecie i nic tego nie zmieni.

 7. Niby dobrowolna szczepionka, ale rządowi nie pasuje, że jest mało chętnych. Minister zdrowia powiedział, że są rozważane ograniczenia w korzystaniu z usług dla osób, które się nie zaszczepią. Wolność wyboru…