Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

W Hrubieszowie trwa protest przeciwko wwożeniu do Polski ukraińskiego zboża. Policjanci uniemożliwili protestującym wejście na tory (wideo, zdjęcia)

– Będziemy blokować tory, bo żądamy nałożenia cła na zboże z Ukrainy. Protest mamy zgłoszony na 7 dni. Nowy minister nie spełnia żadnych oczekiwań rolników. Nie odpuścimy – zapowiadał Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. W Hrubieszowie rano rozpoczął się protest środowisk rolniczych. Policjanci nie pozwolili protestującym wejść na tory.

61 komentarzy

 1. Ale durna ta policja. ,,Ludzie!!! Trzymajcie mnie bo się zabiję!!!”.

 2. Ciekawe czy w tvpis o tym wspomną.

 3. PSL owskie gumiaki to wy w 2003 roku zgodziliście się na to, aby Unia decydowała o losie polskiego rolnictwa a teraz rząd sam nic nie może. Tak więc won z tęczowymi gumowcami z sejmu.

  • Na dopłaty z UE to na pewno pierwsza jesteś hipokrytko.

   • Wsadź sobie w d te śmieszne dopłaty. Koszty wzrosły kilkukrotnie a ty myślisz że jakieś śmieszne dopłaty coś dają rolnikom. Nie masz pojęcia o czym piszesz.

    • To zrezygnuj z dopłat jak to śmieszne pieniądze, hipokryzja do kwadratu.

     • Nie rozumiesz wogóle czym są dopłaty ciemniaku. To miała być rekompensata za wzrost kosztów produkcji po wejściu w UE. Tylko że koszty wzrosły kilkukrotnie,a dopłaty to kropla w morzu. Dajcie rolnikom takie środki do produkcji jak na Ukrainie, to się okaże że tamto rolnictwo wcale nie jest takie konkurencyjne

 4. Rolnicy w większości głosowali na PiS, a teraz im się rząd nie podoba.
  Jakoś mi was nie żal…

 5. gumowce tylko na nogę

  Niedawno gumiaki mówiły że żywności zabraknie, węgla zabraknie, paliwa zabraknie a teraz gadają że wszystkiego jest za dużo więc czego ten gumowy przedmiot chce bałaganu i POdporządkowania sługusom wschodnim i zachodnim.

 6. lepiej z mądrym zgubić niż z kołodziejczakiem znaleźć

  • Ciężko stwierdzić. Gorszego rządu do tej pory nie było. Chociaż tak naprawdę wszyscy po 89 byli takimi samymi sprzedawczykami jak ci przed.

 7. Wywieźć na taczkach ten rząd.

 8. Kołodziejczak walczy o własny interes. Skupił chłopów którzy mają po 20-30 hektarów i którzy chcieli się równać z tymi co mają 100 hektarów i więcej. Pobrali ciągniki i inne maszyny w kredycie bo to taka wiejska przywara jak inni mają to on też. Teraz mają z tego kłopoty bo kredyt trzeba zpłacić. I biednego Kolodziejczaka wykorzystuje PO które chce choć kilka procentów zyskać na wsi. Kołodziejczak i tak nic z polityki nie rozumie ale podjarany swoją popularnością będzie rozrabiał by tylko było głośno o nim. A i tak większość wsi zagłosuje na PiS ponieważ prze ponad 50 lat nic im żaden rząd nie dal.

  • Chyba nie wiesz kto jest na tych protestach. Mniejszy rolnik zazwyczaj jeszcze dodatkowo pracuje i tak nie odczuje. Duży żyje tylko z tego, i w rok może zbankrutować

 9. Ten lider Agrodzczujni to chyba nie jest trzeźwy

 10. chłop robi z siebie nędzarza

  mam wrażenie, że po świętach jeszcze nie wytrzeźwieli. W święta nie kontaktowali to udowodnili teraz.

  • Wiele gospodarstw może w tym roku zbankrutować. Środki do produkcji są bardzo drogie, a płody rolne niewspółmiernie do nich tanie. Bardzo wielu nie wyjdzie nawet na 0

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo