Piątek, 13 czerwca 202513/06/2025
690 680 960
690 680 960

W Hrubieszowie trwa protest przeciwko wwożeniu do Polski ukraińskiego zboża. Policjanci uniemożliwili protestującym wejście na tory (wideo, zdjęcia)

– Będziemy blokować tory, bo żądamy nałożenia cła na zboże z Ukrainy. Protest mamy zgłoszony na 7 dni. Nowy minister nie spełnia żadnych oczekiwań rolników. Nie odpuścimy – zapowiadał Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. W Hrubieszowie rano rozpoczął się protest środowisk rolniczych. Policjanci nie pozwolili protestującym wejść na tory.

W Hrubieszowie trwa protest środowisk rolniczych na ul. Nowej przed przejazdem kolejowym. Ze względu bezpieczeństwa protestujący nie są dopuszczani do wchodzenia na tory.

– Jest teren Kolejowego Przejścia Granicznego w Hrubieszowie, na którego blokadę zgody nie wyraża Straż Graniczna. Jesteśmy świadomi zagrożenia jakie mogłoby to spowodować. Protest został zaplanowany przez rolników od godz. 10.00 i ma potrwać do 19 kwietnia br. Naszym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników protestu, jak również podróżujących i osób postronnych – informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Mundurowi zaznaczają, że policjanci mogą w sposób bezpieczny i błyskawiczny zablokować część drogi, zorganizować objazdy i kierować ruchem drogowym, natomiast zastosowanie takich rozwiązań, nie jest w pełni możliwe w przypadku ruchu kolejowego.

– Naszym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników protestu, jak również podróżujących i osób postronnych – dodaje nadkomisarz Andrzej Fijołek.

Rolnicy zaznaczają, że jest to prowokacja policji, a protestujący mają zgodę na protest na torach.

W Hrubieszowie trwa protest przeciwko wwożeniu do Polski ukraińskiego zboża. Policjanci uniemożliwili protestującym wejście na tory (wideo, zdjęcia)

W Hrubieszowie trwa protest przeciwko wwożeniu do Polski ukraińskiego zboża. Policjanci uniemożliwili protestującym wejście na tory (wideo, zdjęcia)

W Hrubieszowie trwa protest przeciwko wwożeniu do Polski ukraińskiego zboża. Policjanci uniemożliwili protestującym wejście na tory (wideo, zdjęcia)

(fot. wideo AGROunia\Policja Hrubieszów)

61 komentarzy

  1. Policja dba, aby zboże bez przeszkód trafiło na stół Polaków i nas truło. Bo tak wódz z Żoliborza zdecydował. W ramach pomocy Ukrainie. A kto nie chce tego jeść ten ruski agent.

  2. --------------------
    Ocena: 0

    to chodzi o głosy poparcia dla AgroUnii
    nie o nic więcej
    był PSL to im nabudował silosów wiec nakupili tańszego zboża z Ukrainy mając wasze droższe gdzieś
    jak to na wsi liczy się kasa

    • Jak sie nie znasz to przynajmniej nie komentuj! To nie rolnicy pobudowali silosy zdolne do przechowania takiej ilości zboża tylko handlarze, pośrednicy. I to oni mają złoty interes: kupić tanio, sprzedać drogo nie ważne od kogo i co. A głównym winowajcą jest rząd bo za to im płacimy by pilnowali takich spraw czyli interesu Polaków a nie wielkich firm przeważnie międzynarodowych. Tylko, że wielkie pieniądze by się odwdzięczyć mają ci drudzy a koniec kadencji bliski, wynik niepewny więc liczy się własny interes a nie rolników czy innych tam biedaków zwanych ogólnie suwerenem. Tym wystarczą obietnice i ochłapy rzucone nielicznym złożone z pieniędzy pożyczonych na pokolenia. Ot, tajemnica!

    • Zapoznaj się z procesem produkcji na Ukrainie i w Polsce, to zobaczysz czemu u nas jest drożej.

      • Zapoznałeś się gumowcu? I co?

        • Ocena: 0

          Chemia na opryski kosztuje….

          • Mniej toksyczna chemia kosztuje znacznie więcej. Przykładowo koszt odchwaszczania kukurydzy u nas to od 150 do 300zl na hektar. Na Ukrainie środek który jest u nas wycofany 30 lat temu kosztuje 10-20zl na hektar.

        • I to że produkują przy użyciu tanich bardziej toksycznych środków które są wycofane na terenie UE – to raz. Dwa, że cały proces produkcji jest praktycznie nie kontrolowany. Nasi rolnicy mają cały czas kontrolę z różnych słóżb, co także generuje dodatkowe koszty. Nie mówiąc już o cenach nawozów- nawet polskie są u nich tańsze

  3. Policja broni interesu ludzi związanych z władzą.

    • to nie wina Policji
      Ocena: 0

      Nie czepiajcie sie policji. robią to co im rozkazują te sprzedawczyki z rządu

    • Ocena: 0

      jeden zorientowany w temacie, sprawdźcie kto zarabia na szmuglu tego gówna…. ludzie związani z władzą!! a pisolicja to ich sługusy i ich ochrania.

      • To, że są sługusami władzy wiadomo odkąd pałowali obywateli podczas bezprawnego lockdownu.

  4. Ocena: 0

    Ukraina już podsumowała Polskich rolników ,że działają na rzecz Rosji . Już poskarżyli się? Mają zapłatę za pomaganie. Rolnik już nie jest pępkiem narodu z Ukrainą nie wygra.

  5. Ocena: 0

    dawajcie wukrom wszystko a oni wam wyslą zatrute zboże i powiedzą że wam łaskę robią. Wincyj wukrainy.

  6. policja to głąby, w zwiazku z powyzszym sami będą żreć chleb na ziarnie technicznym, policja policją ale przy tym i zwykli poalcy beda tez to jadać, gratulacje inteligencji

  7. A ten prowodyr na środku to już popsikany gazem, czy może on normalnie tak wygląda jak po trzydniowym weselu?

  8. mało się mówi ale drób o „braci” też zalewa polski rynek ! byznes is byznes ważniejszy jest interes jest ua niż Polski ! chore 🙁

    • Jedzie w tej chwili już wszystko. Za chwilę nasze zakłady przetwórcze będą padać. Na początku połasiły się na tańsze półprodukty, ale ukraińcy zaczynają już wozić gotowe produkty.

  9. chłopy trzymajcie się
    Ocena: 0

    Zaraz w telewizji wyjdzie jakiś głąb z PiSu u będzie gadał że to robota ruskich onuc na młyn putinowskiej propagandy. I będzie jeszcze bredził ile to ten rząd zdrady narodowej zrobił dla rolników.

    • Przecież ,już to powiedziały wukraińskie władze ,że to działania ruskich jeszcze trochę i rolnicy paragraf dostaną. To samo się dzieje z jajkami ,mięsem . Wukraina tu rządzi i nie stety ale to już tak będzie. Rolnik musi się przyzwyczaić że to już nie Polska.

  10. ciekawe ilu dalej zagłosuje na nieudaczników z PISu ?

    • Obstawiam 99% wsi, ksiądz każe to głosują.

    • ddf na razie tylko miauczycie ale, za nieco ponad pół roku będziecie wyli jak by wam jaja wkręcili w imadła – wtedy należy was gnidy rozliczyć z każdego miauknięcia bo za dużo sobie pozwalacie . Stanowczo za dużo, a normalni ludzie – podkreslam normalni mają tego już powyżej dziurek w nosie i kres wszelkich sługusów może być szybszy niż się wam zdaje i nawet Makrela i NKWD wam nie pomoże .

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia