Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z przedpokoju mieszkania złodziej ukradł seniorce torebkę

Policjanci apelują, aby zawsze zamykali drzwi wejściowe do swoich mieszkań i domów, nawet wtedy, gdy przebywają w środku. Złodziej zawsze będzie chętny do wykorzystania nieuwagi jako doskonałej okazji do kradzieży cennych przedmiotów. Dobrym przykładem jest historia mieszkanki Świdnika, której z przedpokoju została skradziona torebka wraz z dokumentami.

W świdnickiej komendzie pojawiła się 76-letnia mieszkanka Świdnika, która zgłosiła kradzież swojej torebki z przedpokoju mieszkania w bloku. Oprócz pieniędzy, torebka zawierała również ważne dokumenty. Kobieta wyznała, że złodziej mógł skorzystać z okazji, gdy na chwilę wyszła z mieszkania, nie zamykając drzwi.

Policjanci przypominają, że zabezpieczanie naszego mienia znacznie utrudnia działanie przestępcom. Nie dajmy złodziejom możliwości łatwego dokonania kradzieży. W okresie wiosennym częściej korzystamy z rowerów, hulajnóg i wózków dziecięcych. Pamiętajmy, że pozostawienie ich w miejscach publicznych czy na klatkach schodowych wymaga ich odpowiedniego zabezpieczenia przy użyciu np. linki.

Zwracajmy uwagę na zamykanie na klucz domów i mieszkań, nie tylko wtedy, gdy wychodzimy, ale również gdy przebywamy w środku. Zdarza się, że złodziej wchodzi niezauważony i kradnie cenne przedmioty, takie jak portfele, torebki, klucze do samochodu czy telefony. W przypadku zauważenia podejrzanych osób w rejonie domów i mieszkań, które próbują otworzyć drzwi bez uprzedniego pukania czy dzwonienia, należy niezwłocznie powiadomić Policję.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. Zawsze tak robię nawet jak w chodzę na kilka sekund to zamek przekręcam po co ryzykować a teraz szukaj wiatru w polu