Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

W czwartek o godz. 13 pierwsze auta pojadą nową trasą w kierunku Warszawy

Jak już wcześniej informowaliśmy, w tym tygodniu dla kierowców ma zostać oddany nowy odcinek S17. Stanie się to jutro po południu.

Nic nie stanęło na przeszkodzie otwarcia kolejnego odcinka drogi ekspresowej a procedury oddawania drogi do użytku się właśnie zakończyły. Już jutro kierowcy pojadą przedłużeniem Al. Solidarności a następnie nowym odcinkiem S17 aż do węzła Jastków, czyli do miejsca gdzie do tej pory wjeżdżano na ekspresówkę jadąc w kierunku Warszawy. Nowy 14 kilometrowy odcinek drogi zostanie udostępniony w godzinach popołudniowych, około godziny 13-tej.

Wcześniej ekipa drogowców musi usunąć wszystkie barierki, które do tej pory blokowały wjazd na drogę zarówno na węzłach jak i w miejscach awaryjnych. Dzięki temu kierowcy nie będą musieli już jechać al. Warszawską a następnie w żółwim tempie przejeżdżać przez kolejne miejscowości by dotrzeć do Bogucina, do węzła Jastków, gdzie dopiero wjeżdżali na trasę S17. Teraz przedłużeniem al. Solidarności w ekspresowym tempie dojadą aż do Kurowa. Po drodze miną Węzeł Sławinek, łączący się z obwodnicą Lublina, jednak nie będzie na nim możliwości zjazdu. Przejazd będzie dopuszczony tylko na wprost.

Wraz z oddaniem do użytkowania tego odcinka trasy, powróci przejazd ulicą Warszawską, po nowowybudowanym wiadukcie. Uruchomiona zostanie również sygnalizacja świetlna, która powstała na wjeździe na wiadukt. Na swoje dawne trasy powrócą również autobusy komunikacji miejskiej. Linie nr: 18, 20, 37 i N1 zakończą objazdy i będą kursować na swoich podstawowych trasach. Jednocześnie zlikwidowana zostanie tymczasowa linia nr 718.

(fot. lublin112)
2014-09-24 21:43:39

13 komentarzy

 1. Kiedy planowane jest otwarcie elizówka- turka itd?

  • Pewnie tuż przed wyborami….

  • na obwodnicy trwają już tylko prace kosmetyczne, nawierzchnia już jest oznakowanie podobnie.
   Ciężki sprzęt przeniósł się na serwisówki, których trochę brakuje. Więc pewnie niedługo rozpoczną się odbiory o ile jakiś nasyp się nie rozleci – wg znajomego operatora pewnych maszyn nasypy zagęszczano / utwardzano co 1m nasypanej ziemi ale tylko jak im na ręce patrzyli – jak nikt nie patrzył to całe wywrotki raz za razem kupki robiły i tylko się lekko czubki rozsuwało. A co do oddania obwodnicy dla podatników – pewnie bliżej wyborów jako kiełbasa wyborcza

 2. a ja mam pytanie kto odebrał i zaakceptował rozwiązanie problemu nasypów. Był problem i będąc tam na rowerze szukałem rozwiązania – na brzegach asfaltu ulepiono jakieś gówno z betonu i dano co jakiś czas żółte rury spustowe. Mam pytanie czy w wyniku wibracji ta kosmiczna konstrukcja nie rozleci się na bryły betonu i upadnie pomysł … no właśnie co to właściwie jest….
  DLACZEGO PODATNICY MUSZĄ PŁACIĆ ZA FUSZERKI – WYKONAWCA SPIERDZIELIŁ NIECH TO ZROBI PORZĄDNIE szczególnie że kosztowo to ta droga stoi wysoko wg średnich EU (i tu z pełną premedytacją podejrzewam, że ktoś odpowiedzialny za odbiory cieszy się prezentem w zamian za to, że jak koń z klapkami na oczach nie widział tych wymyślnych konstrukcji)

 3. A co z otwarciem Północnej od Kosmowskiej w stronę Ducha kiedy otworzą?

 4. i jak, otworzyli ? jechał ktoś ? 🙂

  czy drogówka przewidziała nagrodę dla pierwszego złapanego na nowym odcinku 😛 ?

  • Właśnie jadę z kolegą nowo otwartym odcinkiem, więc mogę potwierdzić, że informacja o otwarciu jest wiarygodna.

 5. Oby czas przejazdu do Warszawy się skrócił. Czekamy jeszcze na obwodnice 🙂

  • Wjazd do Lublina skrócił się sporo. Czuć różnicę pomiędzy nowym odcinkiem a starą trasą przez Jastków. Każdy nowy odcinek będzie skracał czas przejazdu do Warszawy.

 6. super , to co teraz juz można północna jechać w kierunku Sikorskiego ?

 7. Solidarności jechała a Warszawska stała po godz. 14.30

Wiadomości z info112